2013’ün en iyi oyunları

game

Her sene olduğu gibi bu sene de Gotypicks tarafından senenin en iyi oyunları listesi açıklandı. Neredeyse çoğu oyuncular listenin en üst sırasında GTA 5’i bekliyorlardı ama hiç de beklendiği gibi olmadı; ikinci tahmin daha ağır bastı. Yayımlanan listeye göre 2013’ün en iyi oyunu Last of Us oldu. İşte eleştirmenlere göre 2013’ün en iyi oyunları.

2003 senesinden beri ünlü-ünsüz, tüm geçerli oyun yayımlarının “Game of the Year” ödüllerini arşivleyip, en çok ödülü kimin aldığına dayalı olarak senenin “büyük” oyununu seçen Gotypicks blogu, 2013 için de araştırmasını yaptı. Buna göre Naughty Dog’un duygusal serüven oyunu The Last of Us 163’ü eleştirmen, 41’i okuyucu seçimi olarak toplamda 204 “Game of the Year” ödülüyle 2013’ün büyük oyunu olmaya hak kazandı. Onu 95’i eleştirmen, 33’ü okuyucu seçimi olmak üzere toplamda 128 ile GTA V takip ederken, BioShock Infinite 34 ile üçüncü, Super Mario 3D World ise 10 seçim ile dördüncü oldu.

Merak ediyorsunuzdur diye söyleyelim, sitenin araştırmalarına göre 2011’in büyük kazananı Skyrim olmuş. 2010’unki Red Dead Redemption, 2009’unki Uncharted 2, 2008’inki Fallout 3, 2007’ninki Bioshock, 2006 Oblivion, 2005 Resident Evil 4, 2004 Half-Life 2 ve 2003 ise Star Wars: Knights of the Old Republic. Last of Us’tan daha fazla senenin oyunu ödülünü alan tek oyun ise Skyrim. Onunki 220 küsuru da geçmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD