3DS’in devamı ne olacak?

nintendo_3ds

Oyun konsollarında değil de el konsollarında daha başarılı işlerin altına imza atarak tüm oyuncuların saygınlığını fazlasıyla kazanmış olan Nintendo, normal şartlar altında her iki senede bir yeni ürününü satışa sunuyordu. Geçtiğimiz sene yeni Nintendo 3DS bizlere tanıtılırken yeni ürünün önümüzdeki sene, 2015’te gelmesi bekleniyordu. Ancak ortaya atılan iddialar Nintendo’nun kararını değiştirdiği yönünde.

Oyun dünyasına dair her şeyin konuşulduğu, içeriden kaynağı olanın bilgi sızdırdığı ünlü oyun forumu NeoGAF’ta yorum yapan bir kullanıcıya göre Nintendo bir sonraki el konsolu için çalışmalara başladı. Ev konsolları söz konusu oldu mu son dört neslin üçünde başarıdan uzak kalan Nintendo, bildiğiniz gibi el konsollarında ise rakip tanımıyor. Normalde 2 senede bir yeni bir el konsolu varyasyonunu tanıtan Nintendo’nun (DS, DSi, DSi XL, 3DS, 3DS XL, 2DS vb.) aslında seneye yeni bir varyason tanıtmasını bekliyorduk, fakat gelen dedikodular bunun konsol gücüne sahip, yepyeni bir mobil platform olduğu yönünde.

NeoGAF’taki wsippel ullanıcısının haberini yapan PlayerEssence sitesi de bu tip duyumlar aldığını kaydetti. Nintendo böyle bir şeyi açıklayacaksa (ki erken olduğunu düşünüyoruz) bunun yeri E3’tür. Zaten dedikodular da henüz sadece SoC (System on Chip – bir bilgisayarın tüm kısımlarını tek bir çipe entegre eden mikroçip) için üretici aradığı yönünde. Bir de bu platformun yeni nesil bir Pokémon oyunu ile çıkacağının söylendiğini de belirtelim. Bakalım işin aslı ne çıkacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD