3DS’in devamı ne olacak?

nintendo_3ds

Oyun konsollarında değil de el konsollarında daha başarılı işlerin altına imza atarak tüm oyuncuların saygınlığını fazlasıyla kazanmış olan Nintendo, normal şartlar altında her iki senede bir yeni ürününü satışa sunuyordu. Geçtiğimiz sene yeni Nintendo 3DS bizlere tanıtılırken yeni ürünün önümüzdeki sene, 2015’te gelmesi bekleniyordu. Ancak ortaya atılan iddialar Nintendo’nun kararını değiştirdiği yönünde.

Oyun dünyasına dair her şeyin konuşulduğu, içeriden kaynağı olanın bilgi sızdırdığı ünlü oyun forumu NeoGAF’ta yorum yapan bir kullanıcıya göre Nintendo bir sonraki el konsolu için çalışmalara başladı. Ev konsolları söz konusu oldu mu son dört neslin üçünde başarıdan uzak kalan Nintendo, bildiğiniz gibi el konsollarında ise rakip tanımıyor. Normalde 2 senede bir yeni bir el konsolu varyasyonunu tanıtan Nintendo’nun (DS, DSi, DSi XL, 3DS, 3DS XL, 2DS vb.) aslında seneye yeni bir varyason tanıtmasını bekliyorduk, fakat gelen dedikodular bunun konsol gücüne sahip, yepyeni bir mobil platform olduğu yönünde.

NeoGAF’taki wsippel ullanıcısının haberini yapan PlayerEssence sitesi de bu tip duyumlar aldığını kaydetti. Nintendo böyle bir şeyi açıklayacaksa (ki erken olduğunu düşünüyoruz) bunun yeri E3’tür. Zaten dedikodular da henüz sadece SoC (System on Chip – bir bilgisayarın tüm kısımlarını tek bir çipe entegre eden mikroçip) için üretici aradığı yönünde. Bir de bu platformun yeni nesil bir Pokémon oyunu ile çıkacağının söylendiğini de belirtelim. Bakalım işin aslı ne çıkacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD