Amazon, oyun sektörüne giriyor

amazon_logo

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan, bunun yanı sıra sadece e-ticaretle kalmayıp teknolojinin her alanında aktivitelerini sürdüren Amazon şimdi de oyun sektörüne giriyor. Firma geçtiğimiz günlerde Double Helix Games’i satın aldı. Killer Instinct ve Strider gibi oyunlarıyla tanınan firma sadece Xbox serisi için çalışıyordu. Bakalım Amazon ne yönde adımlar atacak.

Firma konu hakkında “Amazon, müşterilerine inovatif oyunlar hazırlama isteğinin bir adımı olarak Double Helix Games’i satın almıştır” şeklinde açıklamada bulundu.

Lakin ne Amazon ne de Double Helix Games bu anlaşmanın detayları ile ilgili bir bilgi vermedi. Özellikle Double Helix Games’in kaç paraya satın alındığı hala bilinmiyor lakin satın alım haberini duyuran TechCrunch’ın kaynağı anlaşmanın içinde yetenek ve IP unsurlarının bulunduğunu belirtiyor. Amazonun açıklamasına göre mevcut çıkacak oyunlarına hala devam edecek olan Double Helix Games’in beklenen oyunları Killer Instinct ve Strider bu olaydan etkilenmeyecek. Öte yandan stüdyonun 75 çalışanı da işlerine devam edecek.

Bu satın alım ilk defa 13 Şubat’ta yapılacak olan ve hem firmaların hem de oyun geliştiricilerinin davet edildiği bir etkinliğin reklamında ortaya çıktı. Zaten beklentiler de bu etkinlikte satın alım hakkında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkacağı yönünde.

Şu sıralar Android tabanlı oyunlar hazırlayan Amazon’un daha başka oyun firması satın alıp almayacağı ya da anlaşıp anlaşmayacağı bilinmiyor lakin efsane oyunlar MDK ve Earthworm Jim’i yapan Shiny Entertainment ile Men in Black gibi pke çok lisanslı ürünün oyununu geliştiren The Collective’in birleşmesinden ortaya çıkan Double Helix şu an için Amazon’a yetenek açısından yeter de artar bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD