Amazon, oyun sektörüne giriyor

amazon_logo

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan, bunun yanı sıra sadece e-ticaretle kalmayıp teknolojinin her alanında aktivitelerini sürdüren Amazon şimdi de oyun sektörüne giriyor. Firma geçtiğimiz günlerde Double Helix Games’i satın aldı. Killer Instinct ve Strider gibi oyunlarıyla tanınan firma sadece Xbox serisi için çalışıyordu. Bakalım Amazon ne yönde adımlar atacak.

Firma konu hakkında “Amazon, müşterilerine inovatif oyunlar hazırlama isteğinin bir adımı olarak Double Helix Games’i satın almıştır” şeklinde açıklamada bulundu.

Lakin ne Amazon ne de Double Helix Games bu anlaşmanın detayları ile ilgili bir bilgi vermedi. Özellikle Double Helix Games’in kaç paraya satın alındığı hala bilinmiyor lakin satın alım haberini duyuran TechCrunch’ın kaynağı anlaşmanın içinde yetenek ve IP unsurlarının bulunduğunu belirtiyor. Amazonun açıklamasına göre mevcut çıkacak oyunlarına hala devam edecek olan Double Helix Games’in beklenen oyunları Killer Instinct ve Strider bu olaydan etkilenmeyecek. Öte yandan stüdyonun 75 çalışanı da işlerine devam edecek.

Bu satın alım ilk defa 13 Şubat’ta yapılacak olan ve hem firmaların hem de oyun geliştiricilerinin davet edildiği bir etkinliğin reklamında ortaya çıktı. Zaten beklentiler de bu etkinlikte satın alım hakkında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkacağı yönünde.

Şu sıralar Android tabanlı oyunlar hazırlayan Amazon’un daha başka oyun firması satın alıp almayacağı ya da anlaşıp anlaşmayacağı bilinmiyor lakin efsane oyunlar MDK ve Earthworm Jim’i yapan Shiny Entertainment ile Men in Black gibi pke çok lisanslı ürünün oyununu geliştiren The Collective’in birleşmesinden ortaya çıkan Double Helix şu an için Amazon’a yetenek açısından yeter de artar bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD