Amazon, oyun sektörüne giriyor

amazon_logo

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan, bunun yanı sıra sadece e-ticaretle kalmayıp teknolojinin her alanında aktivitelerini sürdüren Amazon şimdi de oyun sektörüne giriyor. Firma geçtiğimiz günlerde Double Helix Games’i satın aldı. Killer Instinct ve Strider gibi oyunlarıyla tanınan firma sadece Xbox serisi için çalışıyordu. Bakalım Amazon ne yönde adımlar atacak.

Firma konu hakkında “Amazon, müşterilerine inovatif oyunlar hazırlama isteğinin bir adımı olarak Double Helix Games’i satın almıştır” şeklinde açıklamada bulundu.

Lakin ne Amazon ne de Double Helix Games bu anlaşmanın detayları ile ilgili bir bilgi vermedi. Özellikle Double Helix Games’in kaç paraya satın alındığı hala bilinmiyor lakin satın alım haberini duyuran TechCrunch’ın kaynağı anlaşmanın içinde yetenek ve IP unsurlarının bulunduğunu belirtiyor. Amazonun açıklamasına göre mevcut çıkacak oyunlarına hala devam edecek olan Double Helix Games’in beklenen oyunları Killer Instinct ve Strider bu olaydan etkilenmeyecek. Öte yandan stüdyonun 75 çalışanı da işlerine devam edecek.

Bu satın alım ilk defa 13 Şubat’ta yapılacak olan ve hem firmaların hem de oyun geliştiricilerinin davet edildiği bir etkinliğin reklamında ortaya çıktı. Zaten beklentiler de bu etkinlikte satın alım hakkında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkacağı yönünde.

Şu sıralar Android tabanlı oyunlar hazırlayan Amazon’un daha başka oyun firması satın alıp almayacağı ya da anlaşıp anlaşmayacağı bilinmiyor lakin efsane oyunlar MDK ve Earthworm Jim’i yapan Shiny Entertainment ile Men in Black gibi pke çok lisanslı ürünün oyununu geliştiren The Collective’in birleşmesinden ortaya çıkan Double Helix şu an için Amazon’a yetenek açısından yeter de artar bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD