Beevolution İnceleme

Beevolution

Mobil oyunlara yaptığımız inceleme yazılarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sefer Aesis Game Studio tarafından geliştirilmiş olan Beevolution adlı oyunu az çok tanıtacağız. Oldukça eğlenceli gözüken ve Android üzerinde indirilebilir durumda olan Beevolution, arıların birbirleri arasında yaşadıkları sorunları gösteriyor ve büyük çatışmalar ortaya çıkıyor. İşçi ve mahkum arılar kovanlarda çalışmaktan bıkıp kaçmaya çalışıyorlar, siz de onlara hadlerini bildiriyorsunuz. İşte Beevolution İnceleme yazısı.

Tabii bunu gören kraliçe arı duruma engel olmak için elinden geleni arkasına koymaz. Kendi yuvalarında yaşayan işçi arılarımız sadece mutlu bir hayat sürmek istiyorlar fakat kraliçenin askerleri onları hiç rahat bırakmıyor. E tabii onların da eli armut toplamıyor, savunmaya geçiyorlar. Dikkat ederseniz savunma dedim, saldırı değil. Arılarımız eğer bir saldırı olursa saldırmaya başlıyorlar, hem de düşmanın kendi silahı ile.

Oyunumuzun oynanış biçimi alışıla gelmişlikten biraz daha farklı. Bizler saldırmak yerine düşmanı kendi silahıyla vuruyoruz. Saldırı yapan düşman arılar bombalarını bize karşı atıyorlar ve bizler, dokunmatik arayüz ile o bombaları onlara geri yediriyoruz. Oyunumuz survival türünde olduğundan dolayı dayanabildiğimiz kadar dayanmaya çalışıyoruz. Ne kadar çok ilerlersek, oyun da o kadar çok zorlaşıyor.

İlk başlarda atılan bombalar klasik oluyor fakat daha sonra renklenmeye başlıyor ve arılar da daha çok güçleniyor. Renkli bayraklar eşliğinde gelen arılara karşı aynı renkte bombalar ile saldırmanız gerekiyor. Daha sonra bu olay renkelerin birleşimine kadar çıkıyor ve iki rengi birleştirip öldürmek gerekiyor arıları. Tabii renkler haricinde kendileri de şekilleniyorlar ve daha güçlü bir hal alıyorlar.

Savunmaya dayalı yeni bir oyun

Bu güçlü arılara karşı bizlerin de çeşitli özel yetenekleri bulunuyor ve onları kullanarak tek seferde çoğu arıyı halletmek mümkün. Bu özel yetenekler haricinde pasif geliştirmeler de yapabiliyoruz.

Oyun farklı bir oynanış biçimi sunduğu için oynaması ve bu yeni oynanış biçimine alışması oldukça keyif veriyor. Özellikle Türk bir oyun stüdyosunun böyle bir tasarım yapması oldukça hoş. Eğer mobil bir cihazınız bulunuyorsa yani tablet veya telefonunuz, mutlaka denemelisiniz. Merak etmeyin çok keyifli bir deneyim olacak. Puan olarak 10 üzerinden 8’i hakettiğini söylemek mümkün çünkü çok farklı bir deneyim sunuyor bizlere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD