Bethesda’dan isyan

bethesda

Geride bıraktığımız günlerde ESRB, Elder Scrolls Online’ın 17 yaş sınırı ile satılacağını açıklamıştı. Oyunlara yaş sınırı getirmekle yükümlü olan firma bu açıklamayı yaptıktan sonra uzun bir süre Bethesda tarafından bir ses gelmezken bu sabah saatlerinde o sessizlik bozuldu. Bethesda, belirttiği yazılı açıklamada oyunlarına getirilen 17 yaş sınırını saçma bulduklarını dile getirdi.

Oyuna 17 yaş ve üzerine uygun manasına gelen “M” sınıflandırmasını layık gördü Amerikan kurum, fakat Bethesda bu sınıflandırmayı beğenmedi. Resmi bir açıklamayla oyunlarının 17+ olduğunu düşünmediklerini belirten firma, buna rağmen bu karara itiraz etmeyecek.

Yaş sınırlamasıyla ilgili püf noktalarına uyum sağlamak için gereken enerjiyi gösteremeyeceklerini, bunun yerine tüm reklam malzemelerini (videolar, görseller) sınıflandırmayı belli edecek şekilde değiştireceklerini belirten firma aslında finansal olarak da bir darbe aldı denebilir.

WoW, SW: TOR, GW 2 gibi pek çok ünlü MMO bilerek “13+” sınıflandırmasını hedefliyor. Bunun sebebi, hepimizin bildiği gibi 13-17 yaş aralığının MMO’lara yatkınlığının bir hayli yüksek olması. ESO şimdi o kitleden pay alamayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD