Bethesda’dan isyan

bethesda

Geride bıraktığımız günlerde ESRB, Elder Scrolls Online’ın 17 yaş sınırı ile satılacağını açıklamıştı. Oyunlara yaş sınırı getirmekle yükümlü olan firma bu açıklamayı yaptıktan sonra uzun bir süre Bethesda tarafından bir ses gelmezken bu sabah saatlerinde o sessizlik bozuldu. Bethesda, belirttiği yazılı açıklamada oyunlarına getirilen 17 yaş sınırını saçma bulduklarını dile getirdi.

Oyuna 17 yaş ve üzerine uygun manasına gelen “M” sınıflandırmasını layık gördü Amerikan kurum, fakat Bethesda bu sınıflandırmayı beğenmedi. Resmi bir açıklamayla oyunlarının 17+ olduğunu düşünmediklerini belirten firma, buna rağmen bu karara itiraz etmeyecek.

Yaş sınırlamasıyla ilgili püf noktalarına uyum sağlamak için gereken enerjiyi gösteremeyeceklerini, bunun yerine tüm reklam malzemelerini (videolar, görseller) sınıflandırmayı belli edecek şekilde değiştireceklerini belirten firma aslında finansal olarak da bir darbe aldı denebilir.

WoW, SW: TOR, GW 2 gibi pek çok ünlü MMO bilerek “13+” sınıflandırmasını hedefliyor. Bunun sebebi, hepimizin bildiği gibi 13-17 yaş aralığının MMO’lara yatkınlığının bir hayli yüksek olması. ESO şimdi o kitleden pay alamayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD