Chaos Domain İnceleme

Chaos Domain

Mısır mitolojisin en büyük tanrılarından biri olan Anubis’i kontrol edeceğimiz yeni bir oyun yakında çıkışını yapacak. Şu anda demo versiyonu yayımlanmış olan Chaos Domain’in bir inceleme yazısını yazdık. Ancak belirtelim ki Anubis hiç de beklediğiniz gibi büyü yapan ya da kılıçla savaşan ya da görünümde Mısırlı olan bir Anubis değil. Bu Anubis tıpkı bir robot gibi mekanik şeklinde ve silah kullanıyor!

Karakterimiz yukarıda da belirtmiş olduğum gibi bir Anubis. Bu çakal başlı ile birlikte saldırıya uğramış büyük bir uzay gemisinde yer alıyoruz. Bu uzay gemisindeki karşımıza çıkan tüm düşmanları öldürmemiz gerekiyor. Yüksek teknolojiye sahip Anubis ile birlikte 2D bir aksiyon oyunu keyfi yaşıyoruz.

Genel olarak bağımsız oyunların geliştirildiği Unity motorunun aksine Chaos Domain Unreal-Engine motorunu kullanıyor. Bu motor ile birlikte daha kaliteli gözüktüğünü söyleyebilirim. En azından daha stabil bir yapıya sahip.

Oyunumuzun grafikleri 2.5D olarak tasarlanmış. Nostaljik bir hava katmak amacıyla Contra’ya benzetilmiş. Contra’ya benzetilmesi oyunun atmosferini daha ilgi çekici bir hale getirmiş diyebilirim. Kontroller birebir aynı. Kontroller haricinde ölüm animasyonları çok hoşuma gitti benim. Havada falan koşarken öldüğünüzde çok komik bir şekilde.

Oyunun silahları da tıpkı Contra’daki gibi. Geliştirdiğiniz zaman farklı şekillerde atış yapıyorlar. Tabii bu silahlar demo içerisinde bulunmuyordu. Bir tek standart olan silahı kullanabiliyoruz. O da tekli atış yapabiliyor. Onun haricinde demo içerisinde başka bir silah kullanmamız mümkün değil. Eğer Greenlight’tan onay alırsa oyun farklı silahları da deneyebileceğiz.

Çıkışını yaptığı zaman içerisinde 30 bölüm bulunduracak ve farklı silahları denememize fırsat verecek. Şu an Steam Greenlight üzerinde bulunuyor ve oyunculardan desteğini bekliyor. Chaos Domain’i denemek isterseniz Greenlight’tan demosunu indirebilirsiniz. Bakalım destek toplayıp çıkışını yapabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD