Dark Souls Rehberi

Dark Souls

Son zamanların en çok sevilen oyunlarından biri olan Dark Souls, her RPG oyun kadar kafa karıştıran bir sisteme sahip. Eğer siz de oyunu çözme adına bu vakte kadar başarılı olamadıysanız ya da oyunun gizemli yerlerini keşfetmek istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz Dark Souls Rehberi yazısını dikkatlice okuyabilirsiniz. Oyun sistemsel bakımdan gayet güzel gözükürken senaryo ve grafikler de etkileyici.

Öncelikle karakter yaratımından başlayalım. Eğer kılıç kalkan gidecekseniz, çok daha zor bir oyun deneyimi sizleri bekliyor diyebilirim, bu sebeple düşüşünüzü biraz daha yumuşatmak için menzilli sınıfları tercih etmenizi öneririm. Tabii başta seçtiğiniz sınıf sizi oyun boyunca sınırlamayacağı için, daha sonra puanlarınızı istediğiniz şeylere verebilirsiniz. Yine de siz o kıymetli ruhlarınızı seviye atlamaya harcamadan önce kafanızda nasıl bir karakter yaratacağınızı düşünün, ok ve yay şahbazı mı olacaksınız yoksa büyücü mü? Sonradan eşşek gibi bir Greatsword kullanmak isterseniz ne yapacaksınız?

Evet, menzilli sınıflardan Sorcerer özellikle ilk etapta 30 tane şarjı olan Soul Arrow büyüsü ile oldukça güçlü bir şekilde öne çıkıyor. Ben size yine de Pyromancer almanızı öneririm, Pyromancer hem sekiz şarjlı Fireball büyüsü hem de Hand Axe ile başladığından, oldukça sağlam bir farmer olabiliyor. Hızlı soul level atlamak için birebir.

Başlangıç gift’ini seçerken ise direk Master Key alın diyorum. Oyunda en çok işe yarayacağınız eşya bu ve bunu başka bir yerde bulamıyorsunuz.

Asylum’u geçtiğiniz vakit, oyunun başında Firelink Shrine’ın arkasında bir mezarlık var, buradan Zweihander gibi çok sağlam silahları toplayabiliyorsunuz, aynı zamanda oyunun başında çok işinize yarayacak dürbün tadında başlangıç eşyaları var, bu sebeple direk mezarlığa bir göz atın derim. Eğer Miracle kullanacaksanız, Firelink Shrine’ın yan taraflarında bulunan keşişten bir adet Healing büyüsü alın, yeterli Faith seviyesine ulaştığınız vakit değerli Estus Flask’larınızı kullanmaya başlamadan önce farming kısmında çok işinize yarayacak.

25 Seviye olana kadar Undead Burg Bonfire’da farm yapın. Özellikle bu bölgede Hollow’lar yenmesi oldukça kolay düşmanlar. 25 Seviye olduğunuz zaman ise Undeadburg’un altında kapı önünde duran Black Knight’ı agrolayın, peşinizden koşarken size Firebomb atan Hollow’ların olduğu yere çıkın ve yukarıdan oklarla, bombalarla Black Knight’a saldırın. Bu şekilde onun kılıcını alabileceksiniz. Black Knight’tan düşen Black Knight Sword oyunun başlarında çok işinize yarayabilecek bir silah.

Taurus Demon gibi ilk etapta boss dövüşlerini kolay geçmek istiyorsanız ilacınız Drake Sword. Drake Sword’u Undead Parish’in üzerinde bulunan ejderhanın kuyruğunu keserek alıyorsunuz. Bu kuyruğu kesmek için ise yanan köprünün altına inip, shift tuşuna basıp okla zoomlayıp sürekli vurmanız gerekiyor. Dragon size bir şey yapamayacak fakat siz her pozisyon aldığı vakit onu vurabileceksiniz.

Shortbow hasarı az olduğundan bu biraz vakit alabilir fakat Drake Sword kılçıksız 200 damage vurduğu için oyunun en başarılı silahlarından. Tabii dayanıksız olduğundan sadece Boss dövüşlerinde kullanın derim, geri kalan her şey için Zweihander veya Black Knight Sword.

Ayrıca, size tavsiyem değerli Humanity’nizi harcamamanız. Özellikle Undead Parish’e kadar Undead takılmaya devam edin, hem siz invade yiyerek kendinize yazık etmeyin hem de zaten bu noktada co-op takılmanızı gerektirecek bir boss dövüşü ile karşılaşmayacaksınız. Sadece Undead Parish’te Bell Tower’da Gargoyle Boss’una human olarak gidin ve Solaire’i summonlayın, işinize çok yarayacaktır.

Evet, ilk etapta bunları yaparsanız en azından oyunun başında “Ee başlarım böyle işe” diye kafayı yememiş olursunuz hem de daha keyifli bir deneyim yaşarsınız. Tabii eninde sonunda Blighttown, Anor Londo, Sen’s Fortress gibi dünyanın en uyuz mekanlarına gitmeniz gerekecek, istek olursa bölge bölge sizlere yardımcı olmak için yazabilirim.

One thought on “Dark Souls Rehberi

 • 18 Kasım 2015 at 16:05
  Permalink

  Rehber için teşekkürler. Oyuna başlarken hiç rehber veya başka kaynak okumadım. İngilizcem de iyi değil. Sormak istediğim bir şey var. “Catacomb” bölümündeki boss tan düşen “great vs. vs. soul” harcayıp level kastım. Bunun geri dönüşü yok mu? Geri dönüşten kastım oyuna yeniden başlamak dışında bir dönüş 🙂 Level olarak oyunda şuan ki bulunduğum bölgelere göre çok güçlüyüm. Çok zaman harcadığım için boşa gitmesi kötü olurdu. Bir çözümü varsa lütfen benimle paylaşın. Oyuna yeni karakterle başladım. Çözüm varsa ilk karakterimle devam edeceğim.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • SkyrimSkyrim

  The Elder Scrolls V: Skyrim tanınan ismi ile Skyrim aksiyon RPG video oyunu piyasaya çıktığı ilk 48 saat içerisinde 3,5… »
 • Red Dead Redemption SerisiRed Dead Redemption Serisi

  Çıkış yaptığında yılın oyunu seçilen Red Dead Redemption Serisi oyuncusuna vahşi batı’da kovboy olma imkânı… »
 • UndertaleUndertale

  Toby Fox tarafından 2 boyutlu ve 8 bit görsellerden oluşturularak yaratılan Undertale oyunu RPG video oyunudur.… »
 • Spec Ops: The LineSpec Ops: The Line

  2K Games tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunu Spec Ops: The Line oyununda keşif için Dubai’ye… »
 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD