David Cage’den yeni nesil konsollara yorum

david_cage

Hideo Kojima ile birlikte dünyanın en iyi oyun geliştiricisi olarak gösterilen David Cage, yeni nesil oyun konsolları hakkındaki fikirlerini açıkladı. Fransız bir oyun sitesin röportaj vermiş olan Cage2in yorumlarıan bakarsak pek de net düşünemediğini görüyoruz; zira tecrübelerinden ders almış gibi. Halen PC’ye oyun çıkarma konusunu aklının ucundan bile geçirmediğini gösteren David Cage, bakalım yeni oyun konsollarında karşımıza nasıl çıkacak.

Omikron’la başlayan “interaktif drama” macerasına Fahrenheit’la devam edip Heavy Rain ile maddi ve eleştirel zirveyi gören, Beyond ile de ortalama eleştiriler alan David Cage artık resmen start almış PS4-XB1 neslini değerlendirdi. Fransız bir siteye verdiği röpörtajda “Her konsol ömrü farklıdır” diyen Cage devam etti: “Sony PS2 döneminde rakibi dağıtmıştı, ama PS3 ve 360 döneminde bir eşitlik söz konusu oldu, hatta Wii üstünlük sağladı. Bu konsollar da farklı olacaktır. Her şeyden önemlisi daha güçlüler. Grafik kalitesi ve gerçekçilik kayda değer biçimde artacaktır. Oyunların sosyal boyutu da gittikçe daha önemli olacak. Aynı zamanda konsolların özellikle mobil dünyaya daha açık olmasını bekliyoruz. Tabletler ve telefonlar artık “ikinci ekran” olacaklar”. Cage’e göre iki konsol yapımcısının da dertleri çok farklı, ama bazı ortak kaygıları da var ve bu “ikinci ekran” meselesi bunlardan biri. Şimdiden bir galip belirlemek ise Cage’e göre imkansız. Açıkçası ikinci ekrana Cage’in röpörtajında bu denli önem vermesi bizi biraz işkillendirdi. Quantic bir sonraki oyununda bu özelliği kullanmaya hazırlanıyor olabilir mi? Bekleyip göreceğiz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD