EA’den tablet açıklaması

ea

Oyun dünyası ilk başlarda PC’de başladı ve ardından oyun konsollarına kaydı. Birkaç sene önce yine hükümdarlık PC’deydi ama şu an konsolların yine açık ara farkla önde olduğu kesin. Şimdi bunların arasına bir yenisi daha ekleniyor: tabletler. Taşınabilir ve elde oynanabilir oldukları için fazlasıyla oyun oynanımına uygun gözüken tabletler oyun geliştiricilerinin ilk hedefleri arasında yer alıyorlar. Bu konu için boş durmayan EA’den açıklamalar geldi. Geçtiğimiz gün konuşmalar yapan EA Labels başkanı Frank Gibeau tablet ve EA ortaklığı konusunda sevindirici açıklamalarda bulundu. Oyunlarını genellikle Frostbite oyun motoruyla geliştiren EA birkaç ay önce yaptığı açıklamalarda bu motoru Android ve iOS’ta da kullanacaklarını açıklamıştı, görüldüğü üzere ilk olarak tabletlerde denenecek.

Dünyanın en büyük oyun mecralarından biri olan IGN’e röportaj veren EA Labels başkanı Frank Gibeau, tabletlere PS3 ve Xbox 360 kalitesinde oyun getireceklerini açıklarken daha önce sadece konsollarda kullandıkları oyun motorlarını telefon ve tabletlere uyumlu hale getirmek için mesai harcadıklarını da dile getirdi. Tabi oyunlar tıpatıp aynı olmayacak, yine de fazlasıyla tatminkar bir seviyeye ulaşacaklar. Böylesine bir açıklamadan sonra EA’in tabletlerde çıkaracağı ilk oyunu beklemek bir işkenceye dönüşüyor, iyi beklemeler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD