EA’den Titanfall açıklaması geldi

ea_logo

Bildiğiniz gibi Xbox One’ın çıkış oyunları arasında Titanfall da yer alıyor. Oldukça beğenilen oyun ancak PS4 üzerinde çıkışını gerçekleştirmemişti. Bu karar PS oyuncularını fazla üzerken bir geri adım da atılmayacak gibi gözüküyor. Bu vakte kadar bu kararın alınış nedeni olarak Microsoft’un bulut sistemine sahip olması gösterilmişti ve bu açıklamalar tatminkâr bulunmamıştı. Tam da tahmin ettiğimiz şeyleri EA CFO’su Blake Jorgensen açıkladı.

“Münhasırlık kararını aldığımızda, ki bir iki yıl önce oluyor, Xbox ve PlayStation’a dair bir satış tahmini yaptık ve kararımızı ona göre aldık. Bu karar ile ilgili içimiz hâlâ rahat” ifadelerini kullanan Jorgensen’in kast ettiği muhtemelen “Xbox daha çok satar” diye düşünmüş olmaları değil.

Jorgensen iki konsolun da Titanfall’ın çıkacağı tarihe kadar olan tahmini satış rakamlarını analiz edip, PlayStation’a çıkartmazsak ne kaybedeceklerini ölçtüklerinden bahsediyor olmalı. Bunu da kuşkusuz Microsoft’un münhasırlık için önerdikleri miktar ile kıyaslamışlardır.

Koskoca şirket, neyi nasıl yapacaklarını öğretmek belki abes, ama siz EA’in yanlış yaptığını düşünüyor musunuz? Finanssal açıdan konuşursak Titanfall PlayStation 3 ve 4’e de gelseydi daha çok kâr elde edilebilir miydi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD