EA’den Titanfall açıklaması geldi

ea_logo

Bildiğiniz gibi Xbox One’ın çıkış oyunları arasında Titanfall da yer alıyor. Oldukça beğenilen oyun ancak PS4 üzerinde çıkışını gerçekleştirmemişti. Bu karar PS oyuncularını fazla üzerken bir geri adım da atılmayacak gibi gözüküyor. Bu vakte kadar bu kararın alınış nedeni olarak Microsoft’un bulut sistemine sahip olması gösterilmişti ve bu açıklamalar tatminkâr bulunmamıştı. Tam da tahmin ettiğimiz şeyleri EA CFO’su Blake Jorgensen açıkladı.

“Münhasırlık kararını aldığımızda, ki bir iki yıl önce oluyor, Xbox ve PlayStation’a dair bir satış tahmini yaptık ve kararımızı ona göre aldık. Bu karar ile ilgili içimiz hâlâ rahat” ifadelerini kullanan Jorgensen’in kast ettiği muhtemelen “Xbox daha çok satar” diye düşünmüş olmaları değil.

Jorgensen iki konsolun da Titanfall’ın çıkacağı tarihe kadar olan tahmini satış rakamlarını analiz edip, PlayStation’a çıkartmazsak ne kaybedeceklerini ölçtüklerinden bahsediyor olmalı. Bunu da kuşkusuz Microsoft’un münhasırlık için önerdikleri miktar ile kıyaslamışlardır.

Koskoca şirket, neyi nasıl yapacaklarını öğretmek belki abes, ama siz EA’in yanlış yaptığını düşünüyor musunuz? Finanssal açıdan konuşursak Titanfall PlayStation 3 ve 4’e de gelseydi daha çok kâr elde edilebilir miydi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD