Eve Online’ın en büyük savaşı başladı!

eve_online

Yüksek oyuncu sayısına sahip olmasa da belirli ve sadık bir kitleye sahip olan Eve Online, şu anda oyun tarihinin en büyük savaşına tanık oluyor. Daha önce oyunda çok büyük savaşlar yaşanmış, çok büyük gemiler kaybedilmişti. Ancak şu an bilanço daha da büyük olacak gibi gözüküyor; zira 3 bin kişinin savaşta olduğu haberi geldi.

Ve şimdi, oyunun en büyük iki fraksiyonu arasında çıkan anlaşmazlık yüzünden EVE tarihinin en büyük savaşı çıkmış durumda. Savaşın çıkış nedeniyse N3 Koalisyonunun filolarını barındıran sistemin ücretini ödemeyi kaçırmış olması. Ödeme yapılmadığı için sistem ele geçirilebilir duruma geçiyor ve bu fırsatı gören CFCRUS koalisyonu da sistemi ele geçirmek için saldırıya geçiyor. Savaşın bilançosu iki tarafa da çok pahalıya patlıyor tabii. Bugüne kadar EVE’in en ağır savaşlarında bile anca 3 Titan’ın (EVE evrenindeki en ağır zırhlı ve güçlü gemiler) yok edildiğini göz önüne alırsanız bu savaş sonucunda CFCRUS’un 20 Titan, N3PL’in ise 40 Titan kaybetmesi olayın boyutlarını daha iyi ortaya koyuyor.

Bu haberi yazdığımız sırada istasyonu kimin kazandığı belli değildi. 3000’den fazla oyuncunun dahil olduğu savaşın sonucunu biz de büyük merakla takip ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD