Eve Online’ın en büyük savaşı başladı!

eve_online

Yüksek oyuncu sayısına sahip olmasa da belirli ve sadık bir kitleye sahip olan Eve Online, şu anda oyun tarihinin en büyük savaşına tanık oluyor. Daha önce oyunda çok büyük savaşlar yaşanmış, çok büyük gemiler kaybedilmişti. Ancak şu an bilanço daha da büyük olacak gibi gözüküyor; zira 3 bin kişinin savaşta olduğu haberi geldi.

Ve şimdi, oyunun en büyük iki fraksiyonu arasında çıkan anlaşmazlık yüzünden EVE tarihinin en büyük savaşı çıkmış durumda. Savaşın çıkış nedeniyse N3 Koalisyonunun filolarını barındıran sistemin ücretini ödemeyi kaçırmış olması. Ödeme yapılmadığı için sistem ele geçirilebilir duruma geçiyor ve bu fırsatı gören CFCRUS koalisyonu da sistemi ele geçirmek için saldırıya geçiyor. Savaşın bilançosu iki tarafa da çok pahalıya patlıyor tabii. Bugüne kadar EVE’in en ağır savaşlarında bile anca 3 Titan’ın (EVE evrenindeki en ağır zırhlı ve güçlü gemiler) yok edildiğini göz önüne alırsanız bu savaş sonucunda CFCRUS’un 20 Titan, N3PL’in ise 40 Titan kaybetmesi olayın boyutlarını daha iyi ortaya koyuyor.

Bu haberi yazdığımız sırada istasyonu kimin kazandığı belli değildi. 3000’den fazla oyuncunun dahil olduğu savaşın sonucunu biz de büyük merakla takip ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD