Facebook mesaj gönderme artık ücretli

Dünyanın en büyük sosyal internet sitesi olan Facebook’tan çok önemli ve üzücü bir adım geliyor. Daha önceki dedikodularda Facebook’un ücretli mesaj sistemini hayata geçireceğini duymuştuk ama bu iddiaların hiçbir kanıtı olmadığı için pek gerçekçi bulmamıştık. Ancak gelen bilgiler artık neredeyse doğrulandı. Facebook içerisinde gizlice bir açıklamada bulunan bir yetkili Facebook’ta arkadaşınız olmayan kişilere mesaj göndermek isterseniz belli bir ücret ödemeniz gerekiyor diye bir açıklamada bulundu.

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi yeni mesaj sistemi ile arkadaş listemizde bulunmayan bir kişiye mesaj göndermek istersek bunu direkt ücretsiz şekilde yapamayacağız. Belirli bir ücret karşılığında gönderdiğimiz mesaj onun gelen kutusuna düşecek. Ama bunu ücretsiz olarak yapmak istersek mesaj Diğer kutusuna düşecek ve buradaki mesajlar için de kullanıcıya bildirim ulaşmıyor. Gelen bilgilere göre bu mesajı göndermenin fiyatı 53 kuruştan başlayarak artıyor. Bu da 0.30 cent’e denk geliyor. Ortak arkadaşlarınız ve mesajların karakter uzunluğuna göre mesaj gönderim fiyatı da artıyor. Bakalım bu özellik Facebook kullanıcıları ile ne zaman buluşturulacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD