Fenix, HOTS’a gelecek mi?

Gamescom 2015’in bizlerle buluşmasına çok az bir süre kaldı ve en çok beklenen haberler de Heros of the Storm, yani Blizzard cephesinden gelecek. Oyuna yeni eklenecek olan karakterler bu fuarda bizlere sunulacakken Türk bir oyun sitesi direkt olarak geliştiricilerle bir röportaj yapma şansı yakalamış. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Heroes of the Storm Oyun Direktörü Dustin Browder, oyuna takım sistemini eklediklerinin yanı sıra 3 yeni kahraman ismini de verdi.

Dustin’in anlattıklarından anladığımız kadarıyla Heroes of the Storm ekibi Artanis’i oyuna eklemeye büyük bir aşkla karar vermiş. Oldukça dayanıklı, sert vuran ancak hareket kabiliyeti sınırlı bir kahraman olacak Artanis’i ballandıra ballandıra dinlerken elime o şahane fırsatın geçtiğini fark ettim ve Starcraft hayranlarının çoğunun merak ettiği o soruyu sordum: “Peki ya Fenix ne olacak?”

Dürüst olayım, doğru düzgün bir cevap alabileceğimden emin değildim. Zira bu soru twitter’dan ve sosyal medyadan sıkça dile getirilen ancak Blizzard’ın inatla cevap vermekten kaçındığı bir konuydu. Ancak beklediğim gibi olmadı ve Dustin gayet samimi, tatmin edici bir cevap verdi: “Fenix bizim de çok sevdiğimiz ve oyunda görmeyi istediğimiz bir karakter. Ancak Fenix’i adam akıllı oyuna aktarmak için bir şekilde tekrar dirilme mekaniğini de karaktere yedirmemiz lazım. E bu ara zaten sürekli o tarz karakterlerle uğraşıyoruz. Mesela Leoric daha yeni çıktı. Onun dışında Diablo’yu yakın zamanda tamamen baştan yeniledik. Sanırım yeniden dirilme mekaniğine sahip karakterlerden biraz uzaklaşmamız lazım. Farklı bir şeylere yönelmemiz lazım. Ama dediğim gibi, Fenix bizim de sıkça telafuz ettiğimiz bir isim. Bize bir 6 ay falan verin… Bir 6 ay sonra tekrar Fenix’i konuşuyor olabiliriz…”

Kısacası, hemen değil belki ancak yakın gelecekte Fenix’i Heroes of the Storm’da görme ihtimalimiz bir hayli yüksek. Üstelik de dirilme mekaniklerinin karakterin bir parçası olduğunu da onaylatmış olduk böylece.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD