Folbal İnceleme

folbal

Farklı bir mobil oyun incelemesiyle tekrar karşınızdayız. Bu sefer yine bir Türk geliştiricinin GooglePlay’de yer verdiği oyunu sizlerle buluşturuyoruz: Folbal. Murat Yavuz adlı kişi tarafından geliştirilmiş olan Folbal, eğlenceli ama grafik konusunda eksiği bulunan bir eğlenceli bir top oyunu. Sadece 11 MB’lık boyuta sahip olan oyun şimdiden çoğu kez indirildi. İşte Folbal inceleme yazısı.


Basit ama zor

Folbal’ın oynanış sistemi oldukça basit fakat bu basit sistem üzerinde oynamak oldukça zor. Oyuna başladıktan sonra bir topu yönetiyoruz ve isminden de anlayacağınız gibi topun düşmesini sağlıyoruz. Topu eğer yukarıda bırakırsanız ölmüş oluyorsunuz ve oyun sona ermiş oluyor. Oyun içerisinde tek bir top ile başlıyoruz fakat etraftan topladığımız +1 kutucukları ile topların sayısını arttırabiliyoruz. Tabii ne kadar çok olursa elimizde hayatta kalma şansımız da o kadar çok oluyor fakat hepsini aynı anda kontrol etmek bayağı bir zor.

Dokunmatik telefonların sensör sistemi ile uyumlu bir şekilde çalışan Folbal içerisinde birbirinden farklı 5 top bulunuyor. Bu topları yüksek skor yaparak açabiliyorsunuz ve ardından kullanıyorsunuz. Aralarından en hoşuma giden kırmızı renkli top oldu diyebilirim. Yukarıda bahsetmiş olduğum top çoğaltma özelliğinin haricinde bir özellik daha bulunuyor. Bu özellik ise görünmez olma özelliği. Bu gücü alarak görünmez bir hale geliyorsunuz ve sizi engelleyen blokların içlerinden geçiyorsunuz.


Mobil platformda sık sık görüyoruz

Türk bir geliştici tarafından yapılmış olan Folbal ücretsiz olarak sunulmakta. Oyunu denemenizi öneririm. Sensör sistemi ile uyumlu bir şekilde yapılmış olduğu için oldukça keyifli bir deneyim olmuş oluyor. Murat Yavuz’dan farklı farklı oyunlar da beklediğimizi belirterek yazımı burada sonlandırıyorum. Türk oyun geliştiricisi olan insanların PC ve konsol platfgormlarına da yönelmesi çok hoş olabilirdi ama şimdilik mobil platformda görmek de keyifli.

Artılar:

Türk bir yapımcı tarafından geliştirilmiş olması
Eğlenceli oynanış sistemi

Eksiler:

Görsel açıdan büyük bir eksikliği olması
Sadece bir tane oyun modu bulunması

Puan: 62

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD