GTA V bağlanma sorunu

rockstar_games

İlk çıkışını yaptığında sadece oyun platformları ile sınırlı kalacağı açıklanan ama ardından PC için de çıkacağı kesinleşen GTA V, maalesef uzun süren bekleyişlere rağmen bir türlü oyuncularla buluşturulmamış, çıkış tarihi sürekli olarak ertelenmişti. En son tarihin de yine erteleneceğini düşünüyorduk ki biz bu sefer öyle olmadı ve oyun bilgisayarlarımızdaki yerini aldı. Tabi yeni oyunda çok fazla sorun olur, ancak böylesine bir sorun beklenmiyordu. Öyle ki, hatayla karşılaşan oyuncular oyuna bile giriş yapamıyor.

Bu hatanın kaynağı Rockstar Social Club hesabının Steam ile birbirine bağlanması. Geçmişte farklı bir Steam hesabını, Rockstar hesabına bağlayan kullanıcılar, oyunlarını Steam üzerinden aktif ettikten sonra, girişte Social Club ekranı ile karşılaşıyor. Buraya kendi Rockstar hesaplarının bilgilerini giren kullanıcılar, Steam’in vermiş olduğu anahtar ile oyunlarını aktif edebiliyor. Ama ne yazık ki daha sonra oyuna giriş yapmaya çalıştıklarında, “Bu Rockstar Social Club hesabı, farklı bir Steam hesabına bağlıdır” uyarısı alıyorlar.

Hiçbir şekilde eski veya yanlış Steam hesabını, Social Club hesaplarından çıkaramayan, bu sayede doğru Steam hesabını bağlayamayan oyuncular, satın aldıkları oyuna giriş yapamıyor. Bu konu hakkında açılan yüzlerce yardım talebi de, şu an için cevapsız kalmış durumda.

Rockstar konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmamışken, oyunu yıllarca bekleyip oynayamayan oyuncular, çılgına dönmüş durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD