Half-Life 3 gelmeyecek mi?

hl3

Seneler öncesinde bizlere Half-Life 2 sunulmuştu. Oyun tarihinin en çok sevilen oyunlarından biri olduğu kuşku götürmeyen Half-Life serisi hakkında önemli açıklamalar Gabe Newell’dan geldi. Gelen bilgilere göre onlar Valve olarak tek bir oyun üzerinden çok fazla kâr elde eden bir firma olmayı amaçlamamışlar. Çok daha farklı planları var.

“Tek kişilik video oyun şirketi kurduğumuz zaman şirketimiz gerçekten güzel bir başarı elde etmişti. Half-Life ile sağladığımız başarının devamını daha sonra Half-Life 2, 3, 4 olarak getirebilirdik fakat böyle olsun istemedik. Ticari anlamda düşük bir gelir sağlayan multiplayer oyun platformuna yöneldik ve multiplayer oyunlar geliştirdik.”

“Daha Sonra ise Steam’i yapmaya çalıştık ve bu aşamada Valve’da çalışan birçok insan bize Steam’in çok kötü bir fikir olduğunu söylüyordu. Bizler ise yılmadan Steam için çalıştık, kötü bir fikir olduğunu düşünen kişiler ise tamamen Half-Life 2’ye yoğunlaştılar ve aramızda hiçbir problem oluşmadı. Herkes vaktini doğru bildiği şeye harcamış oldu bu şekilde. Şimdi bakıldığında ise Steam’in elde ettiği başarı ortada.”

Gabe Newell’ın ile yapılmış olunan ropörtajdan anlayacağımız Half-Life 3’ü bir sürede oyun piyasasında göremeyeceğiz. Bakalım Valve’ın bir sonraki hedefi ne olacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »
 • Life is StrangeLife is Strange

  Hikaye tabanlı bir interaktif video oyunu olan Life is Strange, Dontnod Entertainment tarafından geliştirildi. Fotoğraf… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD