Halo 4 için samimi itiraflar

halo4

Kuşkusuz aksiyon oyunları arasında en sevdiklerimizden, piyasanın en başarılı oyunlarından biri olan Halo 4 için yapımcısından samimi itraflar geldi. Oyunun beğenilmemesiyle birlikte oyuncular büyük isyan çıkartırken geçtiğimiz gün yapımcı Twitter üzerinden neredeyse tüm sorulara cevap verdi ve neredeyse tüm sorumluluğu üzerine aldı.

İster Sony, ister Microsoft, isterseniz de Nintendo hayranı oldun, Halo 4’ün tasarım direktörü Brad Welch’in Twitter’da bugün başlattığı sohbette söyledikleri sizin de hayranlığınızı kazanacak. Lafa Halo 4’ün kendisinin çok sevdiği “Quake tarzı” multi hissiyatına çok hizmet edemediğini itiraf ederek başlayan Welch, gelen cevapların çoğunu tek tek yanıtladı. Fakat pek çok eleştiri alan yapımcının aksine (öhm, Phil Fish, öhöhöhm) hepsini tek tek kabullendi ve geri bildirim olarak aldı. Halo 4’ün skill sistemi, DLC dağıtımı, haritaların ağırlığı derken en sonunda “En sonunda sorumluluk alan birini görmek güzel ama sanırım hepsi de sizin suçunuz değilmiş?” diyen bir tweete, “Bunu üzerimden atamam, pek çok son kararı ben verdim. Büyük oyunlar zor. Bir dahaki sefere daha iyi olacağız” cevabını verdi. Welch’e şapkamızı çıkartıyoruz, bu efendiliği bütün oyun yapımcılarında görmek istiyoruz. Teşekkürler içten cevaplar için Welch!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD