Hitman ortadan tamamen mi kalkıyor?

hitman

Uzun süre sonra yeni bir oyunla karşımıza çıkan Hitman oyunculardan ve yorumculardan çok iyi yorumlar almıştı. Square Enix tarafından geliştirilmekte olan oyun “efsaneler” arasındaki adını hiçbir zaman sildirmeyecekken maalesef bu aralar ortada moral bozan dedikodular dolaşmakta. Square Enix, geçtiğimiz aylarda Montreal’de sadece Hitman üzerine çalışacak olan yeni bir oyun stüdyosu kurmuş ve buraya alternatif bir ekibi görevlendirmişti.

Lakin sonrasında Square Enix Montreal’in yeni nesil için geliştirdiği Hitman projesinin iptal edildiği dedikoduları ortaya yayıldı. Dedikodular Square Enix Montreal’den Richard Knight’ın Linkedin sayfasındaki “Senior Designer – Hitman Project (Next-Gen Consoles/Current Gen/PC) – Cancelled” ibaresinden ortaya çıktı.

Dave Cook’un attığı “Yeni nesil Hitman serisi iptal edilmiş gözüküyor” tweet’i ile ortalık karışırken daha sonradan olayın gerçeği IO’nun Topluluk Yöneticisi Travis tarafından anlaşıldı.

Buna göre Hitman serisi toptan iptal edilmiş değil sadece yeni nesil için uzun zamandır üzerinde çalışılan projesi iptal edilmiş, ya da belki sadece rafa kaldırıldı. Öte yandan IO’nun şu an için konu hakkında ne yaptığı ise hala belirsiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »
 • Life is StrangeLife is Strange

  Hikaye tabanlı bir interaktif video oyunu olan Life is Strange, Dontnod Entertainment tarafından geliştirildi. Fotoğraf… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD