inXile ve Obsidian’dan yeni ortak işler geliyor

inXile ve Obsidian

inXile ve Obsidian firmaları, oyun dünyasının en sıkı dostlarından bazılarıdır belki de. BU vakte kadar birçok projede birbirlerine yardımcı olan iki firma daha önce bizlere ortak çalışmalar da sunmuşlardı. Şimdi ise yeniden ortak bir işe hazırlandıklarını açıkladılar. Bu da yepyeni, mükemmel bir başyapıtın bizleri beklediğini gösteriyor.

“Geçtiğimiz Mart ayında Torment’in teknolojik geliştirmeleri için Obsidian’la işbirliği içerisinde olacağımızı duyurmuştuk. Temelde diyalog ağaçları için gereken teknolojiyi içeren bu ortaklık, Torment için aradığımız spesifik ihtiyaçları karşılıyordu. Yazdan beri bu teknolojinin prototipini test ediyoruz, ancak bir yandan da Pillars of Eternity’nin başka teknolojilerini de kurcalamayı ihmal etmedik. Özellikle Unity’de yaratmayı başardıkları detaylı mekanlar bizi oldukça etkiledi.

Böylece Obsidian’la birlikte işleri bir adım daha ileri götürmeye karar verdik ve Pillars of Eternity’nin teknolojisini doğrudan Torment’te kullanmak için bir lisans antlaşması imzaladık. Bu da demek oluyor ki Torment: Tides of Numenera hem Wasteland 2’nin, hem de Pillars of Eternity’nin en iyi yanlarını taşıyacak. Ve aynı zamanda bu sayede oyunun teknik kısımları üzerinde vakit kaybetmek yerine oyunun asıl kalitesini sağlayacak olan diğer kısımlarına odaklanmak için daha çok vakit bulabileceğiz.”

Açıkçası Obsidian ve inXile arasındaki bu ortaklık, bana fena halde Infinite Engine dönemlerinin BioWare – Black Isle ortaklığını anımsattı. Eh, bu tarz ortaklıkların sonucunda ne Baldur’s Gate’lerin, Icewind Dale’lerin, Planescape: Torment’lerin doğduğunu düşünürsek, inXile’ın çok doğru bir karar vermiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz sanırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD