inXile ve Obsidian’dan yeni ortak işler geliyor

inXile ve Obsidian

inXile ve Obsidian firmaları, oyun dünyasının en sıkı dostlarından bazılarıdır belki de. BU vakte kadar birçok projede birbirlerine yardımcı olan iki firma daha önce bizlere ortak çalışmalar da sunmuşlardı. Şimdi ise yeniden ortak bir işe hazırlandıklarını açıkladılar. Bu da yepyeni, mükemmel bir başyapıtın bizleri beklediğini gösteriyor.

“Geçtiğimiz Mart ayında Torment’in teknolojik geliştirmeleri için Obsidian’la işbirliği içerisinde olacağımızı duyurmuştuk. Temelde diyalog ağaçları için gereken teknolojiyi içeren bu ortaklık, Torment için aradığımız spesifik ihtiyaçları karşılıyordu. Yazdan beri bu teknolojinin prototipini test ediyoruz, ancak bir yandan da Pillars of Eternity’nin başka teknolojilerini de kurcalamayı ihmal etmedik. Özellikle Unity’de yaratmayı başardıkları detaylı mekanlar bizi oldukça etkiledi.

Böylece Obsidian’la birlikte işleri bir adım daha ileri götürmeye karar verdik ve Pillars of Eternity’nin teknolojisini doğrudan Torment’te kullanmak için bir lisans antlaşması imzaladık. Bu da demek oluyor ki Torment: Tides of Numenera hem Wasteland 2’nin, hem de Pillars of Eternity’nin en iyi yanlarını taşıyacak. Ve aynı zamanda bu sayede oyunun teknik kısımları üzerinde vakit kaybetmek yerine oyunun asıl kalitesini sağlayacak olan diğer kısımlarına odaklanmak için daha çok vakit bulabileceğiz.”

Açıkçası Obsidian ve inXile arasındaki bu ortaklık, bana fena halde Infinite Engine dönemlerinin BioWare – Black Isle ortaklığını anımsattı. Eh, bu tarz ortaklıkların sonucunda ne Baldur’s Gate’lerin, Icewind Dale’lerin, Planescape: Torment’lerin doğduğunu düşünürsek, inXile’ın çok doğru bir karar vermiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz sanırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »
 • Life is StrangeLife is Strange

  Hikaye tabanlı bir interaktif video oyunu olan Life is Strange, Dontnod Entertainment tarafından geliştirildi. Fotoğraf… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD