KAMI İnceleme

KAMI

İlk olarak sadece mobil platformlarda oyuncularla buluşturulan, sonra Steam üzerinden de satışına başlanan KAMI, son zamanların en çok dikkat çeken oyunları arasında yer alıyor. Basit yapısına rağmen gayet eğlenceli ve zaman geçirmek için ideal olarak gözüken oyunun bir diğer dikkat çeken özelliği ise oyun içerisinde yer alan her kağıdın gerçek hayattan alınmış olması; yani basit olmasına rağmen hummalı bir çalışma yürütülmüş. İşte KAMI İnceleme yazısı.

State of Play tarafından yaratılmış olan Kami bizlere çok farklı şeyler vaad ediyor. Bu oyuna nasıl bakarsanız onu görürsünüz gibi bir şey söyleyeyim. Eğer içinizi rahatlatmak istiyorsanız Kami’nin başına oturun ve zihninizi boşaltın. 12 ülkede iOS platformu için en iyi bulmaca oyunu seçilmiş olan Kami ciddi anlamda insnaı rahatlatıyor ve sizi farklı boyutlara taşıyor. Ayrıca Game Mac App Store’da birincilik ödülü de bulunmaktadır. PC platformuna gelmişken oynamadan bırakmayın derim.

Tür olarak basit eğlenceyi suratımıza vurmasına rağmen cidden zor bir oyun. Amacımız genel olarak kağıtları tek bir renge kavuşturmak. İlk bölümlerde elimizde 3 renk bulunuyor ve düzgün sırayla bu renkleri tek bir renge dönüştürmeye çalışıyoruz. Ne kadar az tıklayarak yaparsanız o kadar iyi puan elde ediyorsunuz. Daha sonra ise bu renklerin sayısı 4’e, 5’e de çıkıyor. Bu durum bulmacaların zorluğunu gittikçe üst seviyeye taşıyor ve toplamda 63 bulmaca bulunuyor.

Şu an %15’lik bir indirim ile birlikte Steam’de satılan KAMI’yi 3.39 dolar almanızı öneririm eğer bir akıllı telefonunuz yok ise. Eğer bir akıllı telefona sahipseniz oradan daha uygun bir fiyata oyuna sahip olabilirsiniz. Uzakdoğu kültürünü kağıtlarla ve sesleri ile oyunculara yansıtan KAMI, PC platformunda da birçok ödül alacak gibi görünüyor. Rahat bir nefes alabilmek için KAMI’nin başına oturun ve gerçek dünyayı geride bırakın, emin olun rahatlamış hissedeceksiniz.

Artılar:

Eğlenceli basit yapı
Rahatlatıcı etkisinin bulunması
Paranın karşılığını vermesi

Eksiler:

Basit eğlenceyi güzel bir şekilde sunmayı başaran KAMI’de kötü bir şeyin olduğunu düşünmüyorum.

Puan: 76/100

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD