KAMI İnceleme

KAMI

İlk olarak sadece mobil platformlarda oyuncularla buluşturulan, sonra Steam üzerinden de satışına başlanan KAMI, son zamanların en çok dikkat çeken oyunları arasında yer alıyor. Basit yapısına rağmen gayet eğlenceli ve zaman geçirmek için ideal olarak gözüken oyunun bir diğer dikkat çeken özelliği ise oyun içerisinde yer alan her kağıdın gerçek hayattan alınmış olması; yani basit olmasına rağmen hummalı bir çalışma yürütülmüş. İşte KAMI İnceleme yazısı.

State of Play tarafından yaratılmış olan Kami bizlere çok farklı şeyler vaad ediyor. Bu oyuna nasıl bakarsanız onu görürsünüz gibi bir şey söyleyeyim. Eğer içinizi rahatlatmak istiyorsanız Kami’nin başına oturun ve zihninizi boşaltın. 12 ülkede iOS platformu için en iyi bulmaca oyunu seçilmiş olan Kami ciddi anlamda insnaı rahatlatıyor ve sizi farklı boyutlara taşıyor. Ayrıca Game Mac App Store’da birincilik ödülü de bulunmaktadır. PC platformuna gelmişken oynamadan bırakmayın derim.

Tür olarak basit eğlenceyi suratımıza vurmasına rağmen cidden zor bir oyun. Amacımız genel olarak kağıtları tek bir renge kavuşturmak. İlk bölümlerde elimizde 3 renk bulunuyor ve düzgün sırayla bu renkleri tek bir renge dönüştürmeye çalışıyoruz. Ne kadar az tıklayarak yaparsanız o kadar iyi puan elde ediyorsunuz. Daha sonra ise bu renklerin sayısı 4’e, 5’e de çıkıyor. Bu durum bulmacaların zorluğunu gittikçe üst seviyeye taşıyor ve toplamda 63 bulmaca bulunuyor.

Şu an %15’lik bir indirim ile birlikte Steam’de satılan KAMI’yi 3.39 dolar almanızı öneririm eğer bir akıllı telefonunuz yok ise. Eğer bir akıllı telefona sahipseniz oradan daha uygun bir fiyata oyuna sahip olabilirsiniz. Uzakdoğu kültürünü kağıtlarla ve sesleri ile oyunculara yansıtan KAMI, PC platformunda da birçok ödül alacak gibi görünüyor. Rahat bir nefes alabilmek için KAMI’nin başına oturun ve gerçek dünyayı geride bırakın, emin olun rahatlamış hissedeceksiniz.

Artılar:

Eğlenceli basit yapı
Rahatlatıcı etkisinin bulunması
Paranın karşılığını vermesi

Eksiler:

Basit eğlenceyi güzel bir şekilde sunmayı başaran KAMI’de kötü bir şeyin olduğunu düşünmüyorum.

Puan: 76/100

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD