League of Legends’in Oyun Mantığı

Lol olarak da bilinen League of Legends’in oyun mantığı oldukça basit ve oynamaya uygundur. Oyundaki 100’ü aşkın karakter, çeşitliliğin oluşmasına ve birbirinden farklı savaş tekniklerinin geliştirilebilmesine zemin hazırlıyor. Her yeni karakterle birlikte oyunun düzenli bir havadan çıkarak daha fazla kaosun oluşmasındaki temel olarak görülebilir. LoL’ün Dünya genelinde milyonlarca genç ve orta yaşlı kişi tarafından oynandığı düşünüldüğünde, oyun mantığı çok rahat bir şekilde anlaşılabilir. Warcraft 3 oyunundaki haritanın çok benzerinin League of Legends oyununda kullanılması, bu oyunun sürekli olarak eleştirilmesine neden olmuştur.

League of Legends Oyunundaki Amaç Nedir?

Oyunun baş tasarımcısının aynı zamanda DOTA oyununun da haritasını tasarlayan kişi olduğu biliniyor. Klasik oyunda üç farklı koridor bulunuyor. League of Leneds’in oyun mantığı incelendiğinde, bu üç koridorda ve ormanda bulunan toplamda 10 şampiyonun rakibin merkezini patlatması gerekiyor. İki takımda haritaların sağ üst ve sol alt köşelerinde birer adet “Nexus” adı verilen merkez bulunuyor. Klasik oyunlarda 1adet ormancı, 1 adet nişancı, 1 adet destek, 1 adet üst koridor ve 1 adet Orta koridor bulunur. Minyonların kesilerek para toplanması ve kulelerin yıkılması, Nexus’un yokedilmesine giden yolu açacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD