League of Legends’in Oyun Mantığı

Lol olarak da bilinen League of Legends’in oyun mantığı oldukça basit ve oynamaya uygundur. Oyundaki 100’ü aşkın karakter, çeşitliliğin oluşmasına ve birbirinden farklı savaş tekniklerinin geliştirilebilmesine zemin hazırlıyor. Her yeni karakterle birlikte oyunun düzenli bir havadan çıkarak daha fazla kaosun oluşmasındaki temel olarak görülebilir. LoL’ün Dünya genelinde milyonlarca genç ve orta yaşlı kişi tarafından oynandığı düşünüldüğünde, oyun mantığı çok rahat bir şekilde anlaşılabilir. Warcraft 3 oyunundaki haritanın çok benzerinin League of Legends oyununda kullanılması, bu oyunun sürekli olarak eleştirilmesine neden olmuştur.

League of Legends Oyunundaki Amaç Nedir?

Oyunun baş tasarımcısının aynı zamanda DOTA oyununun da haritasını tasarlayan kişi olduğu biliniyor. Klasik oyunda üç farklı koridor bulunuyor. League of Leneds’in oyun mantığı incelendiğinde, bu üç koridorda ve ormanda bulunan toplamda 10 şampiyonun rakibin merkezini patlatması gerekiyor. İki takımda haritaların sağ üst ve sol alt köşelerinde birer adet “Nexus” adı verilen merkez bulunuyor. Klasik oyunlarda 1adet ormancı, 1 adet nişancı, 1 adet destek, 1 adet üst koridor ve 1 adet Orta koridor bulunur. Minyonların kesilerek para toplanması ve kulelerin yıkılması, Nexus’un yokedilmesine giden yolu açacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD