Lineage 2, 1.8 milyar dolar gelir elde etmiş

lineage_2

Başlıkta çok önemli bir bilgi vermemize rağmen biraz daha şaşıracağınız tahmin ediyoruz. Çünkü Türkiye’de neredeyse hiç oynanmayan bir online oyun senelerdir varlığını sürdürmekte ve elde ettiği gelir gerçekten dudak uçuklatıyor. Henüz 2000’lere girmeden çıkışını yapan, bir ara hem Avrupa’da hem Asya’da en çok oynanan oyunlardan biri olan Lineage 2, Asya’da halen yüz binlerce oyuncu tarafından oynanıyormuş. Aşağıda da 1998’den beri elde ettiği geliri sizlere aktarıyoruz.

NCSoft eğer bugün ciddi bir MMO yayıncısı olarak iş yapmaya devam edebiliyorsa çokça bunun müsebbibi Lineage. Aynı EverQuest gibi, devamı (resimde gözüken Lineage 2) çıkmasına rağmen hâlen oynanmaya devam eden ilk oyun hakkında NCSoft bugün düzenlediği bir basın toplantısı aracılığıyla çok ilginç bir rakam paylaştı: 1.8 milyar dolar. Bu Lineage’in bugüne kadar elde ettiği gelir. 1998’in Eylül ayında çıkmış olan oyun 2000’lerin ortalarında Batı’da da ciddi bir başarı elde etmişti, fakat burada unutulmasına rağmen, Asya’da popülaritesi hiç dinmemiş. Lineage 2 de, 1 de yoluna devam ederken, Lineage 3’ün bu senenin sonlarına doğru Beta’ya gireceğini de hatırlatalım. EverQuest Next’in de çıkmasıyla piyasada aynı anda üçer sürümü olan iki MMO mevcut olmuş olacak. Bu da ilginç bir detay olarak kalsın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD