Nintendo’dan yeni oyun konsolu

Nintendo

Nintendo, karşımıza yeni bir oyun konsoluyla çıkmaya hazırlanıyor. Bu iddia ne kadar güvensiz bir kaynaktan gelse de Microsoft ve Sony’nin yeni konsollarını satışa sunmalarının ardından biz de uzun süredir bir beklenti içerisindeyiz; bu yüzden “neden olmasın” diyoruz.

Öncelikle iki platform beraber geliştiriliyor. Kod adları Fusion. El konsoluna Fusion DS, ev konsoluna ise Fusion Terminal deniyor. Fusion DS yine çift ekranla gelecek. AMD çip kullanacak ve 3 GB RAM’i olacak. Üst ekran Gorilla Glass olack ve genel olarak 3DS ile pek çok özellik ortak kalacak. Farklı olan, bu seferki model 3G desteği, parmak izi okuyucusu ve nabız yoklayıcısıyla gelecek. 128 GB’lık SDHC kart slotu da cabası.

Fusion Terminal ise başka bir mesele. 3DS’in halefinin ciddi ciddi konuşulmaya başlanması bize pek garip geliyor, ne de olsa iki sene sonra çıkışını görebileceğimizi düşünmemekteyiz. Fakat Nintendo bir iki sene içerisinde Wii U defterini de kapatır mı? Orasından emin değiliz. Kaynağa göre özellikleri biz yine de aktaralım. Radeon bazlı bir GPU kullanan sistem, CPU’sunu IBM’den alacak. Bir adet 8 çekirdekli işlemci, bir adet ise 3 çekirdekli yan işlemciye sahip olacak Fusion Terminal, 4 GB’lık DDR4 SDRAM’in yanı sıra Die üzerinde 2 GB DDR3 RAM ile de gelecek. İlginç olan bir detay ise HDMI 2.0 portu ile geleceğine dair olan iddia. Bir adet disk slotlu, bir adet de disksiz, HVD kullanan sürümle çıkacağı da söyleniyor.

Firmalar genelde bir iki sene içerisinde yeni nesli düşünmeye başlarlar. Ama Nintendo’nun yaşadığı sıkıntı düşünülünce bu süreci öne çekmiş olmaları muhtemel. Sizler ne düşünüyorsunuz? Nintendo yeni nesil yarışına yeni bir cihazla katılma niyetinde olabilir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD