Nintendo’dan yeni oyun konsolu

Nintendo

Nintendo, karşımıza yeni bir oyun konsoluyla çıkmaya hazırlanıyor. Bu iddia ne kadar güvensiz bir kaynaktan gelse de Microsoft ve Sony’nin yeni konsollarını satışa sunmalarının ardından biz de uzun süredir bir beklenti içerisindeyiz; bu yüzden “neden olmasın” diyoruz.

Öncelikle iki platform beraber geliştiriliyor. Kod adları Fusion. El konsoluna Fusion DS, ev konsoluna ise Fusion Terminal deniyor. Fusion DS yine çift ekranla gelecek. AMD çip kullanacak ve 3 GB RAM’i olacak. Üst ekran Gorilla Glass olack ve genel olarak 3DS ile pek çok özellik ortak kalacak. Farklı olan, bu seferki model 3G desteği, parmak izi okuyucusu ve nabız yoklayıcısıyla gelecek. 128 GB’lık SDHC kart slotu da cabası.

Fusion Terminal ise başka bir mesele. 3DS’in halefinin ciddi ciddi konuşulmaya başlanması bize pek garip geliyor, ne de olsa iki sene sonra çıkışını görebileceğimizi düşünmemekteyiz. Fakat Nintendo bir iki sene içerisinde Wii U defterini de kapatır mı? Orasından emin değiliz. Kaynağa göre özellikleri biz yine de aktaralım. Radeon bazlı bir GPU kullanan sistem, CPU’sunu IBM’den alacak. Bir adet 8 çekirdekli işlemci, bir adet ise 3 çekirdekli yan işlemciye sahip olacak Fusion Terminal, 4 GB’lık DDR4 SDRAM’in yanı sıra Die üzerinde 2 GB DDR3 RAM ile de gelecek. İlginç olan bir detay ise HDMI 2.0 portu ile geleceğine dair olan iddia. Bir adet disk slotlu, bir adet de disksiz, HVD kullanan sürümle çıkacağı da söyleniyor.

Firmalar genelde bir iki sene içerisinde yeni nesli düşünmeye başlarlar. Ama Nintendo’nun yaşadığı sıkıntı düşünülünce bu süreci öne çekmiş olmaları muhtemel. Sizler ne düşünüyorsunuz? Nintendo yeni nesil yarışına yeni bir cihazla katılma niyetinde olabilir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD