Owerwatch PS4 Oyun İncelemesi

FPS oyunu olan Owerwactch oyunun yapımcısı Blizzard’dır. Oyunda pek çok karakter bulunuyor. Karakterler; atak, defans, tank ve support olarak 4 kısma ayrılır. Atak karakterleri, rakibe atak yapar. Defans oyuncuları, bölge koruması ile görevlidirler.

Tank karakterleri genellikle Hp’si fazla our ve takımı korurlar. Support karakterleri ise takımın hp’lerinden yani oyun haklarından sorumludur. Takımdaki oyunculara hp veren karakterlerdir.

Multi player oynanır özellikteki Owerwatch’ta, kutu açarak oyunculara aksesuarlar alabilirsiniz. Oyunda arcade, ranked ve casual modları bulunur. Fakat Blizzard arada bir yeni oyun modları getirerek, güncelleme sunar.

Oyunun asıl amacı, otobüsü rakip takımın base’ine götürmektir. Atak yapan takım, otobüsü götürmek için, otobüsün yanında durmalıdır. Defans yapan takım ise atak yapan takımın oyuncularını öldürerek, otobüsün yanından ayrılmalarını sağlarlar.

Oyunda karşılıklı oynayan iki takımdan biri, otobüsü karşı bölgeye götürerek oyunu kazanıyor. İkinci raundta ise diğer takım, otobüsü diğer bölgeye ulaştırmaya çalışıyor. Şayet iki takımda oyunda başarılı olur ve otobüsü bölgeye götürürse, süreye bakılarak, kazanan takım seçiliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD