Persona 5’ten yeni detaylar

Persona 5

Bu senenin kış aylarında bizlerle buluşturulacak olan Persona 5’ten yeni haberler geldi. Uzun süredir hakkında yeni bir bilgi paylaşılmayan oyun çıkışını sadece PS3 üzerinde gerçekleştirecekken yeni nesil oyun konsollarına çıkıp çıkmayacağı hakkında henüz hiçbir açıklama yapılmış değil. Oyunun pek bilinmediğini kabul edebiliriz, ancak beşinci oyunla birlikte büyük bir etki yaratması da gündemde. Zira gayet iyi bir hikayeyle birlikte geliyor bu sefer.

Resmi Persona dergisine röportaj veren serinin yönetmeni Katsura Hashino, Persona 5 ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Daha fazlasını açıklamak için hazır olmamıza daha var, ancak yukarıda gördüğünüz resim sağlam tematik değerlere sahip bir oyunun yolda olduğuna dair içinizi rahatlatacaktır. Bugünün dünyasında hayatlarından hoşnutsuz olan ve sıkılmış insanların çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Çıkmaza girmiş durumdalar ve bir parçası olmaktan nefret ettikleri bir dünyaya zincirlendikleri için hareket edemiyorlar. Persona 5, bu açıdan özgürlükle ilgili bir oyun. Oyuncuların oyunu oynadıkları sürece bu hissi almalarını istiyorum. Yayınladığımız bu görsel de özgürlük anına ulaşana kadar biraz daha sabretmeleri gerektiğini anlatması açısından güçlü bir imge bence.”

Persona 3 ve Persona 4 oyuncularının kendilerini evlerinde hissedeceklerinin de üzerinde duran Hashino, aynı zamanda yeni oyunun kendisinden öncekilere göre tematik olarak daha ulaşılabilir olmasını dilediklerini de söylüyor ve ekliyor:

“Oyundaki karakterler, tamamen irade gücüyle bugünün sosyetesinde bizi yerimize zincirleyen ve boğan tabuları yıkmayı amaçlıyor. Oyuncuların oyunu bitirdikten sonra kendilerinde de bu gücü bulabilmelerini ve hayatlarına buna göre devam etmelerini istiyoruz.”

Persona 5, 2014’ün sonlarında yine bizi başına esir edecek gibi gözüküyor. Beklerken Persona 4: Golden’ı bir kez daha bitirelim bari…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD