Persona 5’ten yeni detaylar

Persona 5

Bu senenin kış aylarında bizlerle buluşturulacak olan Persona 5’ten yeni haberler geldi. Uzun süredir hakkında yeni bir bilgi paylaşılmayan oyun çıkışını sadece PS3 üzerinde gerçekleştirecekken yeni nesil oyun konsollarına çıkıp çıkmayacağı hakkında henüz hiçbir açıklama yapılmış değil. Oyunun pek bilinmediğini kabul edebiliriz, ancak beşinci oyunla birlikte büyük bir etki yaratması da gündemde. Zira gayet iyi bir hikayeyle birlikte geliyor bu sefer.

Resmi Persona dergisine röportaj veren serinin yönetmeni Katsura Hashino, Persona 5 ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Daha fazlasını açıklamak için hazır olmamıza daha var, ancak yukarıda gördüğünüz resim sağlam tematik değerlere sahip bir oyunun yolda olduğuna dair içinizi rahatlatacaktır. Bugünün dünyasında hayatlarından hoşnutsuz olan ve sıkılmış insanların çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Çıkmaza girmiş durumdalar ve bir parçası olmaktan nefret ettikleri bir dünyaya zincirlendikleri için hareket edemiyorlar. Persona 5, bu açıdan özgürlükle ilgili bir oyun. Oyuncuların oyunu oynadıkları sürece bu hissi almalarını istiyorum. Yayınladığımız bu görsel de özgürlük anına ulaşana kadar biraz daha sabretmeleri gerektiğini anlatması açısından güçlü bir imge bence.”

Persona 3 ve Persona 4 oyuncularının kendilerini evlerinde hissedeceklerinin de üzerinde duran Hashino, aynı zamanda yeni oyunun kendisinden öncekilere göre tematik olarak daha ulaşılabilir olmasını dilediklerini de söylüyor ve ekliyor:

“Oyundaki karakterler, tamamen irade gücüyle bugünün sosyetesinde bizi yerimize zincirleyen ve boğan tabuları yıkmayı amaçlıyor. Oyuncuların oyunu bitirdikten sonra kendilerinde de bu gücü bulabilmelerini ve hayatlarına buna göre devam etmelerini istiyoruz.”

Persona 5, 2014’ün sonlarında yine bizi başına esir edecek gibi gözüküyor. Beklerken Persona 4: Golden’ı bir kez daha bitirelim bari…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD