PS1, PS2 oyunlarını PS4’te oynama

sony-ps4-logo

Şu an PlayStation 4 piyasada olsa bile halen bir kitlenin PS 1 ve PS2, yani eski oyunları, eski nesil sistemleri denemek istediğini biliyoruz. Sony de yeni bir politika geliştirip PS1 oyunlarını bile PS4’te oynanılır hale getirmeyi düşünüyor. Tabi grafikler otomatik olarak düzeltilecek; bu oyuncuların fikirlerini nasıl etkiler göreceğiz.

Eurogamer’ın yaptığı habere göre Sony an itibariyle PS1 ve PS2 oyunlarını PS4’e getirmek üzere çalışıyor. Bu yapılan çalışma PS4’te stream aracılığıyla PS3 oyunlarını oynatacak PS Now projesinden bağımsız. Zira burada oyunlar internet üzerinden değil, lokal çalıştırılacak. Aynı PS3 bünyesinde PS1, PS2 ve PSP oyunlarını, Vita bünyesinde de PS1 ve PSP oyunlarını çalıştıracak bir emülatör bulunduğu gibi, PS4’e de yazılım yoluyla PS1 ve PS2 için bir emülatör yüklenecek.

Yalnız işin ilginç kısmı bu noktada başlamakta. Bu emülatör oyunları öylece koyup bırakmayacak. Bu yol tercih edildiğinde ne olduğunu PS3’teki “PS One Classics”‘lerde gördük, çözünürlük HD TV’lerde çamura dönüyordu. Bu emülatör PS4’ün gücünü kullanarak çözünürlüğü yükseltecek. Hatta direkt 1080p’ye çıkartacağı da söylenenler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD