PS4’te korsan oyun oynamak

ps4

Sony’nin en son konsolu PlayStation 4, satışa çıktığından beri hiçbir hacker tarafından kırılamamıştı ancak bu devrin de bir sonu geldi gibi gözüküyor. Brezilyalı bir ekip, PS 4 sisteminde zaten var olan bir sistemle birlikte oyunu kırmayı başardıklarını açıkladı ve bunu gösterdiler bile. Oyun Kardeşliği adlı sistem, PS4 için alınan bir oyunu farklı iki konsolda oynama şansı tanıyor oyunculara; bu da oyunun fiyatını yarı yarıya indirmek anlamına geliyor. 2’den fazla oyuncuya destek vermeyen sistemi kıran Brezilyalılar, istedikleri kadar konsolda oynama izni verebiliyorlar bir oyuna.

Donanımsal olarak konsola müdahale ederek, sabit diske diledikleri dosyayı aktarmayı başaran bu şahıslar, konsolun BIOS’una da yanlış bilgi göndererek faklı cihazlarda da oyunu oynanabilir hale getirmişler. Bununla da yetinmeyip 10 adet korsan PlayStation 4 oyununu, 100 dolardan satmaya başladıklarını belirten bir de ilan hazırlayan bu kişiler, internette yayılan duyurularından sonra bir anda meşhur oldular.

Baştan gerçek olduğuna ihtimal verilmeyen bu durumun Sony tarafından takibe alınmasının ardından işin ciddiyeti de ortaya çıkmış oldu. Sony, ilanları hazırlayan mağazalarla doğrudan temasa geçip, hukuki işlem başlattığını duyurdu. Kısacası, kısmen de olsa PlayStation 4’ün kırıldığı aşikâr. Bakalım Sony, ortaya çıkan bu açığı kapatacak yazılım güncellemesini ne zaman hazırlayacak…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Red Dead Redemption SerisiRed Dead Redemption Serisi

  Çıkış yaptığında yılın oyunu seçilen Red Dead Redemption Serisi oyuncusuna vahşi batı’da kovboy olma imkânı… »
 • UndertaleUndertale

  Toby Fox tarafından 2 boyutlu ve 8 bit görsellerden oluşturularak yaratılan Undertale oyunu RPG video oyunudur.… »
 • Spec Ops: The LineSpec Ops: The Line

  2K Games tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunu Spec Ops: The Line oyununda keşif için Dubai’ye… »
 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD