Randal’s Monday İnceleme

Randal's Monday

Kasım ayı içerisinde oyunseverler oldukça ilginç bir oyuna daha “merhaba” diyecek. Sadece PC için geliştirildiği ve Steam üzerinde satışa sunulacak olduğu açıklanan Randal’s Monday adındaki oyunumuz bizlere pazartesi sendromunu belki de en eğlenceli şekilde aktaracak. Bir çizgi roman havasında geçen oyun şimdiden bayağı ilgi gördü, senaryosu da iyi gözüküyor. Tabi ki daha sağlam yorumları anca oyunu denedikten sonra söyleyebiliriz. Şimdilik kısa bir ön inceleme yazısı sunalım sizlere.

Her şey bir yüzükle başlar…

Ne dediği anlaşılmayan bir ev arkadaşına sahip olan ve bekar hayatı yaşayan bir karakter olan Randal’ı yönetiyoruz. Pazar gecesi kankası Matt ve onun kız arkadaşı Sally ile barda fazla bira içip sarhoş olurlar. Matt, Randal’a nişan yüzüğünü gösterir. Bir kargaşada Matt cüzdanını yere düşürür. Randal ise arkadaşına vermek yerine cüzdanı cebine atar…

Ertesi gün Randal aynı giysilerler, baş ağrısıyla ve cebinde arkadaşının cüzdanı ile uyanır. Gün Pazartesi olduğundan talihsizlikler ilk dakikada başlar. Cüzdanın içinde Matt’in nişan yüzüğü vardır ve Matt o yüzüğü kaybettiğini öğrenirse intihar edebilir.

İşe gitmek için evden çıkarken ev sahibi kapıya dayanır ve 3 aydır alamadığı kirasını ister. Randal’ın yeterli parası olmadığından işe gitmek için başka bir yol bulmalıdır…

İşte bu kadar basit bir hikaye ile başlayan oyunumuz, birbirinden ilginç karakterleri içinde barındırıyor. Klasik bir adventure oyunu olan Randal’s Monday’deki hikayemiz sayısız espri ve ilginç olaylarla dolu olacak. Tabii ki bu esprili yapı kolay olacak anlamına gelmiyor. Yer yer insanı zorlayıcı bulmacalar da ortaya çıkacak. Çevredeki cisimleri inceleme, dikkat ve hafıza üzerine kurulu bulmacalar ile karşılaşacağız.

Çizgi roman benzeri grafikleri oyunu nen dikkat çeken yanı. Cıvıl cıvıl rengarenk bir oyun var karşımızda. Popüler kültürün pek çok öğesi de oyunun içinde yerini almış.

Oyunda Randal’ın sorunlarını çözerek, vereceği kararları belirleyerek ilerliyoruz. Gayet eğlenceli ilerliyor. Espriler ile oynayış zevki artıyor. Öfekli polislerle, suçlularla, inatçı çocuklarla, itici annelerle hatta bazı konuşan iskeletler ile etkileşime geçerek Randal’ın sorunlarına deva olmaya çalışıyoruz.

Bulmaca ve Adventure oyunlarını sevenlerin denemesi gerektiği eğlenceli bir yapım olacağa benziyor.

Oyunun çıkıştarihi kasım olarak belirlenmiş. Steam üzerinden PC oyuncularına açık olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Red Dead Redemption SerisiRed Dead Redemption Serisi

  Çıkış yaptığında yılın oyunu seçilen Red Dead Redemption Serisi oyuncusuna vahşi batı’da kovboy olma imkânı… »
 • UndertaleUndertale

  Toby Fox tarafından 2 boyutlu ve 8 bit görsellerden oluşturularak yaratılan Undertale oyunu RPG video oyunudur.… »
 • Spec Ops: The LineSpec Ops: The Line

  2K Games tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunu Spec Ops: The Line oyununda keşif için Dubai’ye… »
 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD