Samsung ve Oculus Rift’ten Samsung Gear VR

Samsung Gear VR

Uzun süredir beraber işler yapmakta olan Samsung ve Oculus Rift’ten yeni bir teknolojik ürünün daha haberi geldi. Sadece Kuzey Amerika’da satışa sunulacak olan Gear VR adındaki yeni nesil ürün, Galaxy Note 4’le entegre olarak alışacak. Bunla birlikte kullanıcılar cihazı bilgisayara bağlamak zorunda kalmayacak. Akıllı telefonun ekranının taktığınız gözlüğe yansıyacak olması da en dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

An itibariyle canlı yayını gerçekleşen IFA 2014’te, Oculus Rift’ten tanıdığımız John Carmack sahneye çıktı ve Galaxy Note 4 ile entegre edilebilecek Gear VR’ı tanıttı. Akıllı telefona takılacak Gear VR, Galaxy Note 4’te bulunan akselerometre ve jirometre segmentleri ile sizin kafa hareketlerinizi algılayabilecek.

Ayrıca Gear VR, çalışabilmek için herhangi bir PC’ye bağlanmak zorunda olmayacak yani an itibariyle duyurulan arttırılmış gerçeklik teknolojisi, sadece Galaxy Note 4 ile çalışabilecek. Dahası, Gear VR’yi Galaxy Note 4’e taktığınızda, akıllı telefonun ekranı taktığınız gözlüğe yansıyacak ve işlerinizi, Gear VR’ın ekranıyla halledebileceksiniz. Son olarak Gear VR’nin, kullanıcılara belirli bir alan derinliği sunup sunmayacağı ise henüz belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD