Samsung ve Oculus Rift’ten Samsung Gear VR

Samsung Gear VR

Uzun süredir beraber işler yapmakta olan Samsung ve Oculus Rift’ten yeni bir teknolojik ürünün daha haberi geldi. Sadece Kuzey Amerika’da satışa sunulacak olan Gear VR adındaki yeni nesil ürün, Galaxy Note 4’le entegre olarak alışacak. Bunla birlikte kullanıcılar cihazı bilgisayara bağlamak zorunda kalmayacak. Akıllı telefonun ekranının taktığınız gözlüğe yansıyacak olması da en dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

An itibariyle canlı yayını gerçekleşen IFA 2014’te, Oculus Rift’ten tanıdığımız John Carmack sahneye çıktı ve Galaxy Note 4 ile entegre edilebilecek Gear VR’ı tanıttı. Akıllı telefona takılacak Gear VR, Galaxy Note 4’te bulunan akselerometre ve jirometre segmentleri ile sizin kafa hareketlerinizi algılayabilecek.

Ayrıca Gear VR, çalışabilmek için herhangi bir PC’ye bağlanmak zorunda olmayacak yani an itibariyle duyurulan arttırılmış gerçeklik teknolojisi, sadece Galaxy Note 4 ile çalışabilecek. Dahası, Gear VR’yi Galaxy Note 4’e taktığınızda, akıllı telefonun ekranı taktığınız gözlüğe yansıyacak ve işlerinizi, Gear VR’ın ekranıyla halledebileceksiniz. Son olarak Gear VR’nin, kullanıcılara belirli bir alan derinliği sunup sunmayacağı ise henüz belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD