Skyrim satışları 20 milyonu geçti

skyrim

Bu senelerin en çok oynanan oyunlarından birisi olduğunu biliyoruz Skyrim’in. Ancak resmi satış değerleri pek de sürekli açıklanmıyor. Son olarak Bethesda’dan bu konu hakkında resmi bir açıklama geldi ve 2011 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş olan oyunun 2013’ün sonuyla birlikte 20 milyon satış sınırını aştığı belirtildi.

Çıkan her oyunuyla oyun dünyasına damgasını vuran The Elder Scrolls serisinin 2011’de çıkan oyunu Skyrim, sadece o senenin değil, bütün bir neslin en iyi oyunları arasında gösteriliyor. Oldukça başarılı bir çıkış yapan Skyrim’in satışlarındaki son durum açıklandı.

Bethesda’nın yaptığı duyuruya göre Skyrim, çıktığı dönemden bu yana 20 milyondan fazla sattı. Her ne kadar bu hem tek kişilik, hem de herkese hitap etmeyen bir türün oyunu adına büyük bir başarı olsa da, elde edilen sonuçlar RPG türünün geleceği için soru işaretleri doğurabilir.

Bir yanda ilk günde 10 milyondan fazla satan Grand Theft Auto V, her çıkan oyunu kapış kapış giden Call of Duty serisi. Diğer yanda ise çıkış çeyreğinde 1.5 milyon satan Mass Effect 2, bir seneden fazla süre içerisinde 2.3 milyon satan Dark Souls ve Skyrim. Kısacası RPG türü hem yoğun uğraş isteyen, hem de diğerlerine göre fazla getiriye sahip olmayan bir tür haline gelmiş görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD