Sonic & All-Stars Racing Transformed İnceleme

Sonic & All-Stars Racing Transformed

Tabi ki en sevdiğimiz, küçüklüğümüzün en büyük zevki oyun serilerinin arasında Sonic de yer alıyor. Bir buçuk sene önce Xbox ve PlayStation için çıkışını gerçekleştiren Sonic & All-Stars Racing Transformed, geride bıraktığımız günlerde mobil cihazlar üzerinde de yer aldı. Oyun konsollarındaki kadar güzel grafiklere sahip olan oyun her zamanki Sonic serisi gibi gayet zevkli. Eğer siz de zevkli, Crash tarzı eğlenceli ve bombardımanlı bir oyun istiyorsanız Sonic & All-Stars Racing Transformed güzel bir seçim olabilir. İşte Sonic & All-Stars Racing Transformed inceleme yazısı.


Eğlenceli yarışlar her platformda

Mobil platforma gelmeden önce 3DS’te de denemiş olduğum oyunu neredeyse her cihazda oynadığımı söyleyebilirsiniz. Tabii ki en çok PlayStation 3’ten keyif almıştım fakat 3DS’in gözlüksüz 3D teknolojisi de gerçekten iyiydi. Grafikler ve oynanış beni biraz zorlamıştı fakat zorlaması dolayısı ile daha çok hoşuma gitmişti. Bu şekilde daha fazla keyif alıyordum. 3DS’ten sonra mobile de gelince denemek şart oldu demek mümkün.

Mobil platforma çıkalı yaklaşık olarak dört gün oldu. Oyunu iyice oynadım ve ne gibi farklılıkların olduğu konusunda güzel fikirler edindim. Öncelikle dokunmatik arayüze değinmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Sonic & All-Stars Racing Transformed bir karting yarışı oyunu. Bundan dolayı oyundaki drift özelliği ve yolda çıkan eşyalar çok rahat kullanılmalı. Bu ikisi oyun içerisindeki en önemli detay. Dokunmatik arayüzle birlikte drift yapmak oldukça kolayken, eşyaları kullanmak da bir o kadar zor olmuş.

Gayet keyifli ve yenilikçi bir tasarım

Oynanış açısından büyük bir çeşitlilik sunan yapımın mobil platformda da çok iyi bir kalite sağladığı söylenebilir. Zaten mobil platformda pek fazla karting oyunu bulunmadığı için Sonic & All-Stars Racing Transformed oynanılmayı hakediyor demek mümkün. Tabii oynanış kadar oyun içerisindeki grafikler ve sesler de önemli. Mobil platformun şimdilik kaldırabildiği grafikleri Real Racing 3 aracılığı ile görmüştük zaten.

Sonic & All-Stars Racing Transformed’ın Real Racing 3 kadar iyi grafikleri yok fakat yine de güzel görünüyor. Oyun içerisindeki renkli atmosfer sizi kendi içine aldığından dolayı sizler grafiklerin nasıl olduğunu takmıyorsunuz bile. Müzikler de oyunun atmosferi kadar eğlenceli olduğu için iyice kendinizi kaptırmış oluyorsunuz. Fiyat olarak da uygun olduğundan dolayı bir denemenizi, es geçmemenizi öneriyorum. Keyifli bir deneyim elde edeceğiniz aşikar. Bu arada Ryo Hazaki karakterini kullanmayı da unutmayınız. Sürmesi çok eğlenceli olan araçlara sahip kendisi.

Artılar:

Grafikler oldukça güzel
Oynanış her zamanki gibi keyifli

Eksiler:

Bazı cihazlarda durduk yere çalışmayı sonlandırması

Puan: 78/100

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD