Stronghold Crusader 2 için yeni atlı videosu

Stronghold Crusader 2

Savaş ve strateji oyunları arasından en çok beğenilenlerden biri olan ve kült olarak gösterebileceğimiz Strongold Crusader’ın ikinci oyunu 2014’ün Mart ayında satışa sunulacak. Oyundan yeni görüntüler bizlerle buluşturulmaya devam edilirken şimdi de okçu arap atları için yeni bir video paylaşıldı. Oyunun en güçlü birimlerinden biri olan atlı okçular yeni oyunda da birçok rakibin canını fazlasıyla yakacak gibi gözüküyor.

Stronghold Crusader’ın en güçlü ünitelerinden biri olan çevik Atlı Okçu, Crusader 2 ile geri dönüyor. Yanlara, geriye ya da herhangi bir açıya dönerek doğru ok atabilme yeteneğine bakarak, bu birimin 2002’de yayınlanan klasik oyunda neden hayranlarımızın favorisi olduğunu anlamak zor değil. Bunu bir de yüksek hızı ile birleştirince, Arap Atlı Okçusu savaşta önemli bir avantaj kazanıyor.

Birim türlerinin yarıdan fazlasının birer birim saldırısı, duruşu ve yeteneği bulunuyor. Atlı Okçu’nun özel yeteneği de Stronghold Crusader 2 yayınlanırken sunulacaklardan biri olacak. Örneğin zorlu Sasani Şövalyeleri saldırı yeteneğiyle arayı kapatarak Atlı Okçu’nun hızına karşı gelebiliyor. Fakat bu şövalye de kazarak savunma pozisyonuna geçen ve saldıran rakip birliklere fazladan zarar verebilen Mızraklı Asker tarafından ortadan kaldırılabiliyor. Farklı uzmanlık alanları olan birimlerin birbirleriyle bu şekilde karşılıklı etkileşimleri, Crusader 2’ oynanışının temeli olacak. Bu durum Crusader 2’yi önceki oyundan ayırsa da bunu Crusader’ın tarzından ödün vermeden yapacak.

2014 baharında yayınlanması planlanan Stronghold Crusader 2, dijital olarak Firefly Stüdyoları tarafından yayınlanacak. Ayrıca yayınlanmasından önceki aylarda bir beta da planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • SkyrimSkyrim

  The Elder Scrolls V: Skyrim tanınan ismi ile Skyrim aksiyon RPG video oyunu piyasaya çıktığı ilk 48 saat içerisinde 3,5… »
 • Red Dead Redemption SerisiRed Dead Redemption Serisi

  Çıkış yaptığında yılın oyunu seçilen Red Dead Redemption Serisi oyuncusuna vahşi batı’da kovboy olma imkânı… »
 • UndertaleUndertale

  Toby Fox tarafından 2 boyutlu ve 8 bit görsellerden oluşturularak yaratılan Undertale oyunu RPG video oyunudur.… »
 • Spec Ops: The LineSpec Ops: The Line

  2K Games tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunu Spec Ops: The Line oyununda keşif için Dubai’ye… »
 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD