Stronghold Crusader 2 sadece Steam’de satılacak

Stronghold Crusader 2

Firefly Studios tarafından geliştirilmekte olan ve gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunlarından olduğu her oyuncu tarafından kabul edilen Stronghold Crusader serisini yeni oyunu 2014’ün ortalarında bizlere sunulacak. Yapımcılardan yeni bir açıklama daha geldi. Gelen bilgilere göre oyun sadece Steam üzerinden satışa sunulacak. Yani bir Valve kullanıcısı olmanız artık şart hale geldi.

“ Bağımsız geliştiriciler olarak kaynaklarımız kısıtlı. Crusader 2 projesinin büyük bir bölümünde oyun üzerinde çalışan 2 tam zamanlı programcı ve 2 tasarımcımız vardı… Bununla birlikte, Crusader 2’nin yine de oyuncuların modern bir gerçek zamanlı strateji oyununda bulmayı isteyeceği ve ilk Crusader oyununa layık bir devam oyununda görmek isteyeceği tüm iyi ve kullanışlı özellikleri sunmak istiyoruz. Oyunun çoğunu kendi başımıza iyi bir şekilde idare edebiliyoruz, dolayısıyla çarpışma (skirmish) modu, yapay zeka, tek oyunculu sefer (campaign) modu ve co-op gibi diğer temel oynanış özellikleri Firefly tasarından dikkatle tasarlandı. Fakat başarımlar, oyun davetleri, oynanış istatistikleri gibi ikincil özellikler çoğu oyuncumuzun kullandığı Steam vasıtasıyla sağlanacak.”

Oyunu Steam üzerinde yayınlamanın hem geliştirme ekibi hem de oyuncular açısından yararlarını sıralayan Nick, ya piyasaya sürüldüğünde ya da sonraki güncellemelerle oyunda bulunmasını planladıkları özellikleri şöyle sıralıyor:

-Başarımlar
-Sesli Sohbet
-Bulut Kaydetme
-Atölye (Workshop) Desteği
-Oyun Davetleri
-Oynanış İstatistikleri
-Kart Takası, Alım/Satımı

Firefly’ın kararının esas sebebi, şirket 1999’da kurulduğundan beri tüm Stronghold oyunlarında olduğu gibi oyunun geliştirme sürecini zamanında tamamlamak. “Bu özellikler için kendi araçlarımızı yapmamız için gerekecek süre oyunun ertelenmesine sebep olacaktı ki bunu hiç kimse istemiyor… Biraz klişe olacak ama bu kazan-kazan durumu, biz böylece türün hayranlarının beklediği özellikleri oyunda gecikmeye sebep olmadan ve dikkatimizi esas oynanış öğelerine vererek oyuna ekleyebiliyoruz.”

Crusader 2’yi Steamworks’e entegre etme planlarına rağmen, Crusader 2’yi piyasaya sürüldüğünde fiziksel kutulu versiyonuyla almayı uman hayranlar rahat edebilirler. Stronghold Crusader 2’nin kutulu versiyonu çok sayıda farklı bölgede satışta olacak, fakat yine de yüklemek ve oynamak için Steam gerekecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD