Telltale’den sert açıklama

Telltale

Son zamanlarda geliştirmiş olduğu oyunlar ve diğer oyun geliştiricilerine karşı takındığı tavırlar birçok oyuncunun beğenisini ve saygısını toplamayı başarmış olan Telltale’den bir yeni açıklama daha geldi. Şimdi de YouTube’karşı sert bir açıklama kanalı geldi. Oyun kanallarıyla olan anlaşmazlıklar nedeniyle kendi oyunlarının fragmanlarına yer veremeyen Telltale ayrıca oyunculardan gelecek olan videoları da sabırsızlıkla beklediğini açıkladı.

Son zamanlarda oyun dünyasında YouTube’un yeni uyguladığı Content ID sistemi çok konuşuluyor. Pek çok Let’s Play kanalı, pek çok oyun bazlı içerik üreten kanal ve hatta WatchMojo.com gibi eğlence kanalları bu sistem yüzünden kapandı, videoları kaldırıldı ve ana geçim kaynaklarından oldular. Fakat YouTube ile oyunlarda kullanılan müziklerin sahipleri bastırdıkça, oyun yapımcıları arka çıkmaya devam ediyor. Ubisoft, Deep Silver, Capcom, Naughty Dog ve Codemasters gibi firmalardan sonra Walking Dead: Season 2’nin çıkışına hazırlanan Telltale de oyun kanallarına desteğini açıkladı. Hatta oyunun yönetmeni Denis Lenart, oyuncuların hazırlayacakları çözüm videolarını sabırsızlıkla bekliyormuş! Oyun tasarlama konusunda en sevdiği şeylerden birinin oyuncuların yaptığı şeylere verdiği tepkileri görmek olduğunu dile getiren Lenart, bizim gözümüzde artı puanına artı puan kattı. YouTube’un kendisi ise gün geçtikçe eksiye düşüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Red Dead Redemption SerisiRed Dead Redemption Serisi

  Çıkış yaptığında yılın oyunu seçilen Red Dead Redemption Serisi oyuncusuna vahşi batı’da kovboy olma imkânı… »
 • UndertaleUndertale

  Toby Fox tarafından 2 boyutlu ve 8 bit görsellerden oluşturularak yaratılan Undertale oyunu RPG video oyunudur.… »
 • Spec Ops: The LineSpec Ops: The Line

  2K Games tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunu Spec Ops: The Line oyununda keşif için Dubai’ye… »
 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD