Telltale’den sert açıklama

Telltale

Son zamanlarda geliştirmiş olduğu oyunlar ve diğer oyun geliştiricilerine karşı takındığı tavırlar birçok oyuncunun beğenisini ve saygısını toplamayı başarmış olan Telltale’den bir yeni açıklama daha geldi. Şimdi de YouTube’karşı sert bir açıklama kanalı geldi. Oyun kanallarıyla olan anlaşmazlıklar nedeniyle kendi oyunlarının fragmanlarına yer veremeyen Telltale ayrıca oyunculardan gelecek olan videoları da sabırsızlıkla beklediğini açıkladı.

Son zamanlarda oyun dünyasında YouTube’un yeni uyguladığı Content ID sistemi çok konuşuluyor. Pek çok Let’s Play kanalı, pek çok oyun bazlı içerik üreten kanal ve hatta WatchMojo.com gibi eğlence kanalları bu sistem yüzünden kapandı, videoları kaldırıldı ve ana geçim kaynaklarından oldular. Fakat YouTube ile oyunlarda kullanılan müziklerin sahipleri bastırdıkça, oyun yapımcıları arka çıkmaya devam ediyor. Ubisoft, Deep Silver, Capcom, Naughty Dog ve Codemasters gibi firmalardan sonra Walking Dead: Season 2’nin çıkışına hazırlanan Telltale de oyun kanallarına desteğini açıkladı. Hatta oyunun yönetmeni Denis Lenart, oyuncuların hazırlayacakları çözüm videolarını sabırsızlıkla bekliyormuş! Oyun tasarlama konusunda en sevdiği şeylerden birinin oyuncuların yaptığı şeylere verdiği tepkileri görmek olduğunu dile getiren Lenart, bizim gözümüzde artı puanına artı puan kattı. YouTube’un kendisi ise gün geçtikçe eksiye düşüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD