Telltale’den sert açıklama

Telltale

Son zamanlarda geliştirmiş olduğu oyunlar ve diğer oyun geliştiricilerine karşı takındığı tavırlar birçok oyuncunun beğenisini ve saygısını toplamayı başarmış olan Telltale’den bir yeni açıklama daha geldi. Şimdi de YouTube’karşı sert bir açıklama kanalı geldi. Oyun kanallarıyla olan anlaşmazlıklar nedeniyle kendi oyunlarının fragmanlarına yer veremeyen Telltale ayrıca oyunculardan gelecek olan videoları da sabırsızlıkla beklediğini açıkladı.

Son zamanlarda oyun dünyasında YouTube’un yeni uyguladığı Content ID sistemi çok konuşuluyor. Pek çok Let’s Play kanalı, pek çok oyun bazlı içerik üreten kanal ve hatta WatchMojo.com gibi eğlence kanalları bu sistem yüzünden kapandı, videoları kaldırıldı ve ana geçim kaynaklarından oldular. Fakat YouTube ile oyunlarda kullanılan müziklerin sahipleri bastırdıkça, oyun yapımcıları arka çıkmaya devam ediyor. Ubisoft, Deep Silver, Capcom, Naughty Dog ve Codemasters gibi firmalardan sonra Walking Dead: Season 2’nin çıkışına hazırlanan Telltale de oyun kanallarına desteğini açıkladı. Hatta oyunun yönetmeni Denis Lenart, oyuncuların hazırlayacakları çözüm videolarını sabırsızlıkla bekliyormuş! Oyun tasarlama konusunda en sevdiği şeylerden birinin oyuncuların yaptığı şeylere verdiği tepkileri görmek olduğunu dile getiren Lenart, bizim gözümüzde artı puanına artı puan kattı. YouTube’un kendisi ise gün geçtikçe eksiye düşüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD