The Banner Saga Ön İnceleme

The Banner Saga

Bu aralar neredeyse hiç Viking ve İskandinav içerikli oyunlar geliştirilmiyor diyorduk ki The Banner Saga, geçtiğimiz aylarda yüzünü göstermişti bizlere. Önümüzdeki ay çıkışını gerçekleştirecek olan oyun şimdiden fazlasıyla ilgi toplamayı başarırken biz de sizler için ön inceleme yazısı paylaşıyoruz. RPG ve TBS türüne mensup olan, viking savaşçılarını kontrol etmemizi sağlayacak The Banner Saga’nın Steam üzerinden de satışa sunulması bekleniyor. İşte The Banner Saga ön inceleme yazısı.

Her oyunun kendisine has bir hikayesi olduğunu söylemişken; kuzeyin korkusuz savaşçıları olan Vikinglerle tanışmaya hazır olun. Özellikle de seçimler söz konusu olduğunda The Banner Saga biraz daha farklı bakış açısına sahip ve Vikinglerle arası iyi olup, onların özüne dönmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat.

The Banner Saga, üç bölümden oluşacak ve denemek isteyenler için çoklu oyuncu modu şu an Steam üzerinden bedava. 14 Ocak tarihinde ise ilk bölüm piyasaya çıkacak.

The Banner Saga, kendi hikayemizi yönetmemizi ve seçimlerimizin de geleceğimizi belirlemesini konu alacak. Tanrıların öldüğü bir dünyada, insanların tüm inancını kaybetmesi yüzünden ortaya çıkan panik, bizim gibi bir kahramanın doğmasına neden olacak. Kampımızı hayatta tutmak için, çok önemli kararlar almak zorunda kalacağız ve yapacağımız tercihlerse, kaderimizi belirleyecek.

Oyunun taktiksel bir RYO oyunu olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var, görsellere ve yayımlanan videolarına baktığımızda, insanın aklına ister istemez Game of Thrones geliyor.

The Banner Saga’nın belki de en etkileyici kısmı, müzikleri. Kış boyunca ilerlediğimiz, kar kaplı mekanlar ruhunuzun bile üşümesine neden olacak. Her ne kadar mükemmel görsellere sahip olmasa da detay açısından oldukça zengin görünüyor.

Savaştıkça puan kazanacağımız The Banner Saga, bu puanlarla takımımıza yeni adam almamızı ve onları tabii ki hayatta tutmak için yiyecekleri depolamamızı da sağlayacak. Kimi zaman kampımıza moral vermek zorunda kalacağız, kimi zaman ise savaşmadan kaçmak onurumuzu kıracak; bu da doğal olarak cesur savaşçıları kaybetmemize neden olacak. Ayrıca kazandığımız her savaş rütbemizi yükseltecek, böylece yüksek rütbeliler sadece kendi aralarında savaşabilecek; bu da dengesizlik durumunu ortadan kaldıracak.

Final Fantasy Tactics ve Shining Force gibi taktikler ve sıra tabanlı oyunları bir araya getirip, biraz da çizgi filmsi görüntüleri eklediğimizde ortaya The Banner Saga çıkıyor. 21 Nisan 2012’de 20.042 katılımcıyla birlikte başarılı bir şekilde Kickstarter’ını sonlandıran The Banner Saga, bakalım beklentilerimize değecek mi göreceğiz.

Ayrıca aşağıda The Banner Saga’nın açıklandığı sıradaki tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz; bol keyifli seyirler diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • SkyrimSkyrim

  The Elder Scrolls V: Skyrim tanınan ismi ile Skyrim aksiyon RPG video oyunu piyasaya çıktığı ilk 48 saat içerisinde 3,5… »
 • Red Dead Redemption SerisiRed Dead Redemption Serisi

  Çıkış yaptığında yılın oyunu seçilen Red Dead Redemption Serisi oyuncusuna vahşi batı’da kovboy olma imkânı… »
 • UndertaleUndertale

  Toby Fox tarafından 2 boyutlu ve 8 bit görsellerden oluşturularak yaratılan Undertale oyunu RPG video oyunudur.… »
 • Spec Ops: The LineSpec Ops: The Line

  2K Games tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunu Spec Ops: The Line oyununda keşif için Dubai’ye… »
 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD