The Novelist çıkışını yaptı

The Novelist

Kent Hudson ve ekibi tarafından geliştirilen, yine de Orthogonal Games tarafından da destek alınılan oyun The Novelist sonunda çıkışını gerçekleştirdi. Daha önce oyuncuların çok sevdiği BioShock 2 ve Deus Ex: Invisible War gibi birçok yapımda görev yapmış olan Kent Hudson’ın bu oyununun da fazla beğenilmesi bekleniyor. Grafik bakımından biraz zayıf gibi gözükse de senaryosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran oyun bakalım başarılı olacak mı?

Hikâye üç kişilik bir ailenin yerleşim birimlerinden uzak bir tatil evine yerleşmesi ile başlıyor. Aile, burada yeni bir başlangıç yapmak niyetindedir. Ailenin bilmediği ise evde yalnız olmadıklarıdır. Evde bizlerin kontrol ettiği bir hayalet vardır ve Paranormal Activity’nin aksine bu hayalet – varlık iyi niyetlidir. Hayalet, ailenin yaşadığı çatışmalara veya bireysel sorunlara müdahale etmekte, gerekli gördüğü şekilde onlara yardım etmeye çalışmaktadır ve verilip uygulanan her karar bir sonraki bölümü etkilemektedir.

PC ve Mac için çıkan The Novelist ilk bakışta zayıf grafikleri ile olumsuz bir etki yaratsa da farklı içeriği ile dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD