Tides of Numenera’dan yeni haber

Tides of Numenera

Uzun süre önce Kickstarter’da yer alan ve kısa süre içerisinde gerekilen bağışın çok daha üzerine çıkmayı sağlayan Torment: Tides of Numenera içine yeni bir haber daha geldi. Sadece bağış yapanlar içerisinde yapılan bir oylamada oyunun savaş sistemi bir kesinlik kazandı. Uzun süredir böyle RPG oynamamış olmamız bizi her sistemde bu oyunu oynamamız gerektiği konusunda ikna ederken oyunun “Turn-Based Combat” savaş sistemine sahip olacağını belirtelim.

Bir hayli başbaşa giden bir oylama sonucunda Planescape: Torment, Baldur’s Gate, Icewind Dale serilerindeki gibi “Real-Time with Pause Combat” yani gerçek zamanlı olan ama istediğimizde savaşı dondurabildiğimiz, savaşların daha hızlı olmasını sağlayan seçenek toplamda 7,052 oy alırken, Fallout ve Temple of Elemental Evil’ı örnek alan sıra tabanlı “Turn-Based Combat” seçeneği 7,267 oy aldı.

Oylamanın galibi olan “Sıra-Tabanlı savaş” sisteminin Obsidian’ın da ilk tercihi olduğu böylece ortaya çıktı. Monte Cook’un yarattığı yeni masaüstü sistemi Numenera’nın mekaniklerini ve dinamiklerini Sıra-Tabanlı sistemde daha iyi ortaya koyabileceklerini itiraf eden Obsidian, bu sistemin aynı zamanda hikâye anlatımı ve NPC diyalogları için de daha uygun olduğunu açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD