Touch of Death İnceleme

Touch of Death

Mobil oyunları inceleme yazılarımıza devam ediyoruz ve bu sefer bu yazılarımız arasına konut olan oyun Touch of Death oldu. Güzel bir ninja macerası olan Touch of Death bizleri grafik bakımından pek tatmin edemese de oynanış sistemi ve daha çok kan görmemiz nedeniyle geçer not aldı; hiç değilse ortalama bir not. İşte Touch of Death inceleme yazısı.

Touch of Death’e ilk girdiğiniz andan itibaren hangi oyuna benzediğini hatırlayacaksınızdır diye tahmin ediyorum. Benim aklıma direkt olarak Fruit Ninja geldi. Oyunumuz bir bakımdan Fruit Ninja ile benzer özellikler gösteriyor diyebilirim. Hikayesi mobil oyun olduğundan dolayı kısa ve öz. Bir katil var ve bu katil sizin akıl hocanızı öldürüyor. Daha sonra ise siz intikam hırsı ile dolup taşıyorsunuz. Hal böyle olunca katile ulaşabilmek için karşınıza çıkan tüm adamlar öldürüyorsunuz.

Zaten oyuna girişiniz ile birlikte oyun bu hikayeyi size gösteriyor ve başlıyor. Oyunun oynanış sistemi dediğim gibi Fruit Ninja gibi ilerliyor fakat birkaç küçük fark var arada. Fruit Ninja’da meyveler rastgele havalanırken, Touch of Death’deki suçlular belirli bir çizelgede öldürülüyor. Yani karşınıza çıkan düşmanı öldüreceğiniz noktalar ve yollar size gösteriliyor ve sizler de ona uygun bir şekilde ufak bir parmak hareketi ile rakibin işini bitirmiş oluyorsunuz. Sürekli olarak yeni bir rakip ve gittikçe zorlaşan zorluk seviyesi ile oyun sizi de hırslandırıyor.

Touch of Death

Oynanışı bakımından zevkli bir yapım olmuş olsa bile içerik olarak çok eksik kaldığını söylemek mümkün. Gerek çizimler olsun, gerek saldırı tipleri olsun birbirini çok tekrarlıyor ve göze daha da sıradan gelmeye başlıyor. Bu konuda daha fazla çeşitliliği içerisinde barındırsaydı eğer puanı daha yüksek olabilirdi. Yine de belirli bir süre boyunca oynamak da bir sakınca yok. Eğer Fruit Ninja’dan sıkıldıysanız veya onun o rengarenk dünyasını sevmiyorsanız Touch of Death sizler için yeni bir seçenek olabilir.

Artılar:

Daha farklı bir oynanış sistemi
Daha kanlı bir oyun
Fiyat olarak uygun

Eksiler:

Kendini tekrarlaması
Görsel anlamda pek bir şey ifade etmemesi

Puan: 5/10

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Red Dead Redemption SerisiRed Dead Redemption Serisi

  Çıkış yaptığında yılın oyunu seçilen Red Dead Redemption Serisi oyuncusuna vahşi batı’da kovboy olma imkânı… »
 • UndertaleUndertale

  Toby Fox tarafından 2 boyutlu ve 8 bit görsellerden oluşturularak yaratılan Undertale oyunu RPG video oyunudur.… »
 • Spec Ops: The LineSpec Ops: The Line

  2K Games tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunu Spec Ops: The Line oyununda keşif için Dubai’ye… »
 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD