UOL BoaCompra, Türkiye pazarına giriyor

UOL BoaCompra

Çalışmalarını Brezilya merkezli sürdüren ve online oyun dünyasının en önemli isimleri arasında gösterilen UOL BoaCompra, Türkiye pazarına giriş yaptığını açıkladı. Türkiye MMO pazarı şu anda dünyada gelişime açık en büyük pazarlardan biri olarak gösterilirken hem oyun geliştiricilerinin hem de oyun dağıtıcılarının son dönemlerde ülkemize fazlasıyla yatırım yaptıklarına şahit olduk. UOL BoaCompra da 190’dan fazla oyunla çalışıyor ve oyun içi satışlarda da farklı pazarlama yöntemleri geliştirerek oyun sektörünü büyütme adına önemli işlerin altına imza atmış; bakalım Türkiye’de nasıl yatırımlarda bulunacaklar.

“İnternet penetrasyon oranlarının ve genişbant performansının kalitesini ve gelişimini sürdürdüğü Türkiye’de online oyunlar için talep hızla artıyor. Bu açıdan Türkiye, yaklaşık üç yıl önceki Brezilya pazarıyla ciddi benzerlikler gösteriyor” diye belirten UOL BoaCompra EMEA Bölgesi İş Geliştirme Müdürü Mario Baumann ekliyor: Bu girişimimiz, ortaklarımızın gelişmekte olan pazarlarda bizim tecrübelerimizden faydalanması ve Türkiye gibi büyük bir pazarda yatırım yapmaya başlamaları adına harika bir fırsattır.”

UOL BoaCompra portföyünde yer alan yerel ödeme seçenekleri mobil ödeme, banka havalesi ve yerel kredi kartları gibi en yaygın kullanılan yöntemleri içeriyor ve oyuncuların tercih ettikleri ödeme yöntemlerine kolaylıkla erişip kullanmalarını sağlıyor.

Bu gelişmeyi “Türk oyun topluluğu açısından muazzam bir adım” olarak değerlendiren UOL BoaCompra Türkiye Proje Müdürü Kürşat Altay Kalaycı: “Nihayet oyunculara Türkiye pazarında oyun sırasında ödeme işlemlerini yapabilecekleri elverişli bir ortam yaratılarak sektörün dinamikleriyle örtüşen çok önemli bir adım atılıyor. Bunu hayata geçirmekten ve Türk oyuncularına Batı dünyasındakine benzer erişim kolaylıklarını getirmekten ötürü büyük heyecan duyuyoruz.”

UOL BoaCompra şu anda halen Latin Amerika, Güney Avrupa ve Türkiye gibi geniş coğrafyalara yayılan piyasalarda 190’dan fazla oyun yayıncısı ve geliştiricisi ile oyunların gelir sağlayabilmesi için çalışıyor. UOL BoaCompra’nın en yeni ve kapsamlı ödeme hizmeti ile Türkiye pazarına giriş yaptığı haberi, şirketin Kolombiya, Peru ve Meksika pazarında doğru genişlemesine ilişkin duyuruların hemen ardından geliyor. Bu girişimler, şirketin dünyadaki oyun tutkunlarına en kapsamlı ödeme hizmetlerini sunma ve oyun geliştiricileri ile bölgelerine kendi oyunlarını getirmek isteyen yayıncılara uçtan uca çözümler sağlama hedeflerinin bir parç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD