Warframe İnceleme

Warframe

Geçtiğimiz yakın dönem içerisinde Free to Play oyunlar arasına bir yenisi daha eklendi: Warframe. PC ve PS platformlarında oynanabilen oyun yeni nesil PS4 üzerinde de yerini alırken gayet göz dolduran bir yapıta benziyor. Uzayda geçmekte olan oyunda klasik bir hikayemiz var, uzaylılarla savaşacağız. Ancak bu oyun diğer F2P oyunlar gibi para tuzağı değil, cidden tam bir Free to Play oyun gibi duruyor.

Yeni nesil içinde çıkışını yapmış olan Warframe’in PlayStation 4 sürümünü de denemiştim. PC ile aynı kalitedeydi ve pek farklı bir tarafı yoktu. Sadece Dualshock 4 ile daha rahat oynanıyordu. Grafiksel açıdan PC ile pek bir farkını görememiştim ama yine de oynamanızı tavsiye ederim eğer iyi bir bilgisayara sahip değilseniz ve PlayStation 4’ünüz var ise.

Warframe’i sizlere en kısa şekilde şöyle açıklayabilirim: Mass Effect + Ninja Gaiden. Uzayda geçen maceramızda antik Tenno savaşçılarını kullanıyoruz. Bu karakterler oldukça rahat hareket edebiliyorlar ve silahın yanında kılıç da kullanabiliyorlar. Bu da onları birer ninja kılıyor denebilir. İşte bu yüzden bu iki oyunu bizlere anımsatıyor Warframe. Bu da güzel bir şey tabii ki. Her iki oyun da kendi alanlarında çok başarılı.

İsterseniz tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla veya başka insanlar ile mücadele verdiğimiz Warframe’de maksimum keyif almak garanti demek mümkün. Oyun içerisindeki senaryolara güzel fakat biraz yetersiz tabii bu bizi oyundan soğutuyor mu, hayır. Dört kişi birlikte girip bu görevleri tamamlamaya çalışınca ortaya hem komik hem de eğlenceli sonuçlar çıkıyor. En zevkli tarafı da bu zaten.

Warframe’in arayüzü ilk başta biraz karışık gelebilir fakat oynadıkça alışıyorsunuz. Daha düzenli bir yapıda sunmuş olsalardı tabii ki daha iyi eleştiriler alırlardı fakat bu yönden biraz eksik kaldıklarını söylemek gerekiyor. Buraya alışana kadar bir süre zorluk çekiyoruz. Ciddi bir sorun değil fakat rahatsız edici.

Parayı yatır ve oyuna hakim ol türündeki Free to Play oyunlarından ayrılmış olması onu çok daha çekici kılıyor. Yani diyeceğim eğer online oyun evreninde çok vakit harcıyorsanız ve bu evreni çok seviyorsanız, Warframe’e de bir göz atın. Özellikle PlayStation 4’ü olan kullanıcılar bu tavsiyemi alsınlar ve oyunu indirmeye başlasınlar. Zaten PlayStation 4’te oynayacak adam akıllı yok şu anda, gidip vaktinizi biraz da Warframe ile geçirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD