Witcher 3, diğer ikisinden farklı olmayacak

witcher_3

Witcher serisi oyuncular tarafından gerçekten de çok sevilen, hatta üçüncü oyunu sabırsızlıkla beklenen bir seri. Serinin yeni oyunu yakın bir zaman içerisinde çıkışını yapacakken şimdiden oyun hakkında tartışmalar başladı. İlk iki oyunda yer alan erotizmin abartılı olduğunu düşünen oyuncular firmayı sert eliştirirken oyunun senaryo yazarı ise bu duruma karşı çıkarak Witcher 3’ün de bir ve ikideki gibi erotizm barındıracağını dile getirdi.

Witcher serisi denince aklımıza ilk gelenler arasında, şimdi birbirimize karşı dürüst olalım, harika hikâyeler, eğlenceli bir dövüş sistemi ve sağlam inşa edilmiş bir dünyanın yanı sıra erotizm de geliyor. Nasıl ki Zelda, Pokémon, Mario gibi seriler için çocuksuluk önemli bir tema, Witcher için de olgunluk öyle. Bunu aktarmanın, aktarırken de karakterlere yeni bir boyut kazandırmanın önemli bir yolu olarak da CDPR erotizmi kullanıyor. Witcher 3’te de bu değişmeyecek. Oyunun yazarı Jakub Szamalek “Witcher 3’te erotizmi muhafaza ediyoruz ama hikâyeye yedirmek için de çok uğraşıyoruz. Sadece orada olmak için orada değil, karakterler arasında bir hikâye anlatmak için bir araç oluyor ve gösterdiğimiz ilişkiye ilginç bir boyut kazandırıyor” dedi ve yetişkinlere özel bir oyun yapmanın zorluklarına değinerek devam etti: “Yetişkinlere özel oyunlar yetişkinlre özel filmler ve kitaplardan daha farklı muamele görüyor. Her ne kadar yetişkinlere özel bir hikâye anlatmaya çalışsak da bazen çok vahşi veya çok fazla erotik olduğumuz için eleştiriliyoruz; aynı şeyleri yapan kitaplar ve filmler ise böyle eleştirilmiyor”. Szamalek haklı mı, ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Basketball BattleBasketball Battle

  Basketbol müsabakalarında elde ettiğiniz başarıya bağlı olarak tecrübe ve aynı zamanda para ödülü… »
 • Oil Hunt 2Oil Hunt 2

  Pipeti kullanma başarınıza bağlı olarak puan kazanabileceğiniz ve petrol içerek eğlenebileceğiniz bu oyun serinin… »
 • Black Desert Online OyunBlack Desert Online Oyun

  MMO oyunlarından bir tanesi olarak ilgi görmeye devam eden ve 2014 yılında oluşturulduktan bu yana değerinin arttığı… »
 • Muscle KingMuscle King

  Kas yapma sürecini gösteren ve özel bir yapıya sahip olan tıklama uygulamaları Muscle King ile değerlendirmek mümkün… »
 • Flat Zombies Defense Cleanup AndroidFlat Zombies Defense Cleanup Android

  Bir göreviniz bulunuyor ve bu görev de tamamen katları, bulunduğunuz ortamı temizlemeye dayanıyor. Eğer başarılı… »
 • Spider TroubleSpider Trouble

  Heyecan verici ve son derece eğlendirici oyunlardan bir tanesi olan Spider Trouble sizi bir örümcek haline getiriyor. Son… »
 • Oil HuntOil Hunt

  Serinin ilk oyunu olarak ilgi görmeye devam eden oil hunt el becerinizi geliştirebileceğiniz özel uygulamalardan bir tanesi… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD