Witcher 3, diğer ikisinden farklı olmayacak

witcher_3

Witcher serisi oyuncular tarafından gerçekten de çok sevilen, hatta üçüncü oyunu sabırsızlıkla beklenen bir seri. Serinin yeni oyunu yakın bir zaman içerisinde çıkışını yapacakken şimdiden oyun hakkında tartışmalar başladı. İlk iki oyunda yer alan erotizmin abartılı olduğunu düşünen oyuncular firmayı sert eliştirirken oyunun senaryo yazarı ise bu duruma karşı çıkarak Witcher 3’ün de bir ve ikideki gibi erotizm barındıracağını dile getirdi.

Witcher serisi denince aklımıza ilk gelenler arasında, şimdi birbirimize karşı dürüst olalım, harika hikâyeler, eğlenceli bir dövüş sistemi ve sağlam inşa edilmiş bir dünyanın yanı sıra erotizm de geliyor. Nasıl ki Zelda, Pokémon, Mario gibi seriler için çocuksuluk önemli bir tema, Witcher için de olgunluk öyle. Bunu aktarmanın, aktarırken de karakterlere yeni bir boyut kazandırmanın önemli bir yolu olarak da CDPR erotizmi kullanıyor. Witcher 3’te de bu değişmeyecek. Oyunun yazarı Jakub Szamalek “Witcher 3’te erotizmi muhafaza ediyoruz ama hikâyeye yedirmek için de çok uğraşıyoruz. Sadece orada olmak için orada değil, karakterler arasında bir hikâye anlatmak için bir araç oluyor ve gösterdiğimiz ilişkiye ilginç bir boyut kazandırıyor” dedi ve yetişkinlere özel bir oyun yapmanın zorluklarına değinerek devam etti: “Yetişkinlere özel oyunlar yetişkinlre özel filmler ve kitaplardan daha farklı muamele görüyor. Her ne kadar yetişkinlere özel bir hikâye anlatmaya çalışsak da bazen çok vahşi veya çok fazla erotik olduğumuz için eleştiriliyoruz; aynı şeyleri yapan kitaplar ve filmler ise böyle eleştirilmiyor”. Szamalek haklı mı, ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Metro SerisiMetro Serisi

  Dimitry Glukhovsky’nin aynı adı taşıyan kitabından konusunu alan Metro 2033’te hikâye başlangıç yılı 2013. 2013… »
 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD