Witcher 3’e ne oldu böyle?!

witcher_

Yakın zamanda çıkışını gerçekleştirecek olan The Witcher 3: Wild Hunt, The Game Awards 2014’te gösterilen yeni trailerıyla birlikte tüm takipçilerini hüsrana sürüklemişti. E4 Fuarı’nda mükemmel bir trailer aktaran The Witcher 3’ün grafik kalitesinin yeni fragmanda yerlerde olması oyuncuları telaşa soktu. Grafiklerin düşürüldüğü iddiası şu anda oyun forumlarında devam ederken 1 haftadır sessizliğini bozan oyun geliştiricileri sonunda konu hakkında açıklama yaptılar ve suçu direkt olarak YouTube’un üzerine yıktılar.

Sonunda oyuncular bu grafiklerin perde arkasındaki olayı öğrenmek amacı ile yapımcıların resmi YouTube kanalından ve oyunun resmi forumu aracılığı ile gerçekten grafiklerin düşürülüp dürülmediğini sordular. Baştan herhangi bir cevap gelmedi.

Bir kullanıcının, YouTube üzerinde yayımlanan videodaki yorumlara, “Grafiklerdeki düşüş gerçek. Baştan inanmamıştım ama şu anda çok net biçimde gözüküyor. Her şeye rağmen fragman her türlü güzel gözüküyor ve oyunun çok başarılı olacağı kesin” yazmasının ardından, CD Projekt RED’den Marcin Momot şu yanıtı verdi:

“Sanırım bir açıklama yapmanın vakti geldi. Ne yazık ki YouTube’un uyguladığı garip video sıkıştırma yönteminin kurbanı olduk. Şu anda bu sorunu çözmeye ve daha yüksek kalitede bir video yüklemeye çalışıyoruz. Gerçekte bu video çok daha kaliteli duruyor. Kesinlikle grafiklerde bir düşürme söz konusu değil. Ben oyunu her gün görüyorum ve her gün hayran kalıyorum.”

Yapımcılar ne kadar haklı bilemeyiz ama trailer içinden birkaç görüntü ön plana çıkıyor ve oyuncular, “Bu görüntülerin tek suçlusu YouTube mu?” diye de soruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD