World of Tanks rekor kırdı

Dünyanın en çok oynanan MMO oyunlarından olan Worlf of Tanks bir ilke daha imza atarak Guiness Rekorlar Kitabı üzerinde bulunan kendi rekorunu üçe katladı. Dünya üzerinde 50 milyondan fazla oyuncuya sahip olan World of Tanks’in Rusya’da 800 binden fazla oyuncusu bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde 5 sunucu üzerinde aynı anda online olan oyuncuların sayısı 500 binin üzerine çıkınca kendi rekoru olan 190 bin 541 kişilik değeri üçe katladı ve Guiness Rekorlar Kitabı’ndaki yerini daha da sağlamlaştırdı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Wargaming.net’in Başkan Yardımcısı Andrei Yarantsau, dünya üzerinde milyonlara hitap ettikleri için oldukça mutlu olduklarını, gittikçe büyümeye devam edeceklerine inandıklarını dile getirdi. Çevrelerindeki her şeyden ilham alarak oyunu hazırladıklarını da sözlerine ekleyen Yarantsau, yakın zamanda başka rekorlara da imza atmak için çalıştıklarını söyleyerek sözlerini sonlandırdı. World of Tanks 2 sene önce bile Rusya’da bir rekor kırarak anlık 90 binden fazla oyuncu sayısına erişmişti, bu rekorun yakın zamanda ülkemizde kırılması da bekleniyor ama sanırız en büyük engel League of Legends; nedense bir türlü dur denilemiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD