Xbox One, 720p’ye mahkum gibi

xbox_one

Yeni nesil konsollar geride bıraktığımız senenin son aylarında satışa sunulmuşlardı. Xbox One ve PS4’ün arasındaki en büyük rekabet fiyatları üzerinden devam edecek gibi gözüküyordu ancak hiç de umulduğu gibi olmadı. Oyuncular parayı dert etmeksizin ikisini de alıp stokları tüketirken Xbox One’ın yine bir adım geride kaldığını biliyoruz. Bunun en büyük nedeni ise Xbox One’ın en fazla 720p, PS4’ün ise 1080p görüntü kalitesinde oyun oynatması.

İki konsolun da çıkış kadrosunda bulunan Assassin’s Creed IV, Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts gibi oyunların yanı sıra Destiny gibi merakla beklenen gelecek yapımların PS4’te 1080p çalışırken Xbox One’da 720p çalışmasıyla tetiklenen skandaldan bahsediyoruz. Bugün 2014’ün en merakla beklenen oyunlarından ikisi için de bu yönde dedikodular ortaya çıkınca, mevzu tekrar alevlendi.

Oyunlardan bir tanesi Thief. Eidos Montreal yapımı oyun, içeriden verdiği bilgilerle tanınan Thuway’e göre XB1’da 720p çözünürlükte çalışacak. Thuway PS4 çözünürlüğüne dair bir şey ise paylaşmadı. Thuway’in patlattığı diğer bomba ise daha gizemli. “Resolution-gate* yakınlarınızda bir Ubisoft oyununa gelecek. Sadece bu kadarını söyleyebilirim” diyerek, hepsi 2014’te merakla beklenen The Division, The Crew ve Watch Dogs oyunlarını zan altında bıraktı.

Bizim tahminimiz muhtemelen bu oyunun Watch Dogs olduğu yönünde, ama işin aslını zaman gösterecek. Bu sırada mevzu nereye varacak, onu da ilgiyle takip ediyoruz. Bakalım XB1 toparlayabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Anthem OyunuAnthem Oyunu

  Anthem Oyunu; Fort tarsis adı verilen bir ana merkez üzerine kurulu. Fort Tarsis görevlerin alındığı ve alışveriş… »
 • Samorost 3 İncelemesiSamorost 3 İncelemesi

  Bulmaca sevenlerin hiç bırakmak istemediği Samorost 3 oyunu ücretli olarak sunulan bir Android oyunudur. Adım adım belli… »
 • Alien: Blackout İncelemesiAlien: Blackout İncelemesi

  2019 yılına damga vuracak olan oyunlardan biri olan Alien: Blackout korkuyu sevenleri cezbedecek bir mobil oyun. Ücretli… »
 • Oceanhorn İncelemesiOceanhorn İncelemesi

  Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan Oceanhorn oyunu macera isteyenlerin isteklerine sonuna kadar cevap… »
 • The Wolf Among Us İncelemesiThe Wolf Among Us İncelemesi

  Bölümlerden oluşan oynanabilen bu özel oyun ücretli olarak sunulan oyunlar arasında en çok beğenilenlerden biridir.… »
 • Wild Beyond İncelemesiWild Beyond İncelemesi

  Ücretsiz olarak telefonlarınıza indirerek şahane bir strateji oyununa dahil olabileceğiniz Wild Beyond, karakter kartları… »
 • GRID Autosport İncelemesiGRID Autosport İncelemesi

  Araba ve yarış tutkunlarına hitap eden GRID Autosport ücretli bir oyundur. Öncelik olarak İOS işletim sistemine sahip… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD