Xbox One, 720p’ye mahkum gibi

xbox_one

Yeni nesil konsollar geride bıraktığımız senenin son aylarında satışa sunulmuşlardı. Xbox One ve PS4’ün arasındaki en büyük rekabet fiyatları üzerinden devam edecek gibi gözüküyordu ancak hiç de umulduğu gibi olmadı. Oyuncular parayı dert etmeksizin ikisini de alıp stokları tüketirken Xbox One’ın yine bir adım geride kaldığını biliyoruz. Bunun en büyük nedeni ise Xbox One’ın en fazla 720p, PS4’ün ise 1080p görüntü kalitesinde oyun oynatması.

İki konsolun da çıkış kadrosunda bulunan Assassin’s Creed IV, Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts gibi oyunların yanı sıra Destiny gibi merakla beklenen gelecek yapımların PS4’te 1080p çalışırken Xbox One’da 720p çalışmasıyla tetiklenen skandaldan bahsediyoruz. Bugün 2014’ün en merakla beklenen oyunlarından ikisi için de bu yönde dedikodular ortaya çıkınca, mevzu tekrar alevlendi.

Oyunlardan bir tanesi Thief. Eidos Montreal yapımı oyun, içeriden verdiği bilgilerle tanınan Thuway’e göre XB1’da 720p çözünürlükte çalışacak. Thuway PS4 çözünürlüğüne dair bir şey ise paylaşmadı. Thuway’in patlattığı diğer bomba ise daha gizemli. “Resolution-gate* yakınlarınızda bir Ubisoft oyununa gelecek. Sadece bu kadarını söyleyebilirim” diyerek, hepsi 2014’te merakla beklenen The Division, The Crew ve Watch Dogs oyunlarını zan altında bıraktı.

Bizim tahminimiz muhtemelen bu oyunun Watch Dogs olduğu yönünde, ama işin aslını zaman gösterecek. Bu sırada mevzu nereye varacak, onu da ilgiyle takip ediyoruz. Bakalım XB1 toparlayabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Far Cry 5Far Cry 5

  Far Cry 5, 2018 yılında oyun severlerin beğenisine sunulan oyunlar arasında yer alıyor. PC, PS4 ve Xbox One’da oynamak… »
 • The Wolf Among Us 2The Wolf Among Us 2

  Telltale Game imzası bulunan The Wolf Among Us serisinin ilk oyunu, oyun severler tarafından çok sevilmiştir. Fakat daha… »
 • Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )Player Unknown’s Battlegrounds ( PUBG )

  2018 yılının şüphesiz en iyi oyunlarından biri PUBG olarak bilinmektedir. Çıktığı günden beri büyük küçük pek… »
 • Jurassic World EvolutionJurassic World Evolution

  Çıkış tarihi henüz net olmayan Jurassic World Evolution oyunu, oyun severlerin Xbox için çok uzun süredir beklediği… »
 • Sea Of ThievesSea Of Thieves

  Sea of Thieves, Xbox oyuncuların aslında 3 yıldır beklediği oyunlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yani oyunun… »
 • Red Dead Redemption 2Red Dead Redemption 2

  Grand Theft Auto yani GTA serisinin de yapımcısı olan Rockstar Games, yine GTA gibi herkesin beğeneceği bir seri ile oyun… »
 • Monster Hunter WorldMonster Hunter World

  İnternette Xbox One için oyun ararken karşınıza en çok çıkacak oyunlardan bir tanesi Monster Hunter World’dür. 26… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD