Xbox One Türkiye Satış Tarihi

Xbox One

Xbox oyun konsollarının ilki Türkiye’de çok çok geç bir tarihte satışa sunulmuştu. Microsoft’un daha önce yaptığı açıklamada aynı gecikmenin bu konsolda yaşanmayacağını biliyorduk. Ve şimdi de Xbox One Türkiye Satış Tarihi açıklandı. Resmi olarak gelen bilgilere göre konsol beklediğimizden de daha kısa bir süre içerisinde Türk oyuncuların elinde olacak. Bunun yanı sıra sadece Türkiye’de değil, 26 farklı ülkede aynı anda satışa sunulacak.

Bildiğiniz gibi Xbox 360 ülkemizde oldukça geç bir tarihte çıkmıştı fakat Xbox One için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre Xbox One konsolu, bu yılın eylül ayında, Türkiye’nin de dahil olduğu 26 ülkeye daha sunulacak.

Onaylanmış olan yeni 26 ülke işte şu şekilde:

Arjantin
Belçika
Birleşik Arap Emirlikleri
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Finlandiya
Güney Afrika
Hindistan
İsrail
İsveç
İsviçre
Kolombiya
Japonya
Kore
Hollanda
Macaristan
Norveç
Polonya
Portekiz
Rusya
Suudi Arabistan
Singapur
Slovakya
Şili
Türkiye
Yunanistan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Final Fantasy VII Remake piyasadaFinal Fantasy VII Remake piyasada

  Square Enix tarafından PlayStation 4 için geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunu Final Fantasy VII… »
 • Beyond: Two SoulsBeyond: Two Souls

  Qantic Dream tarafından geliştirilen drama, aksiyon ve macera oyunu Beyond: Two Souls Jodie Holmes’in hayatını… »
 • Heavy RainHeavy Rain

  Quantin Dream tarafından geliştirilen suç ve gerilim oyunu olan Heavy Rain, çocuğu origami katili tarafından kaçırılan… »
 • Detroit: Become HumanDetroit: Become Human

  Markus, Connor ve Kara isimli üç androidin hikayesini anlatan Detroit: Become Human bir macera oyunu. Birden fazla oynanan… »
 • Uncharted SerisiUncharted Serisi

  Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception, Uncharted: Golden Abyss, Uncharted… »
 • Mass Effect SerisiMass Effect Serisi

  22.yüzyılın sonlarında samanyolunda ki hayali bir atmosferde gerçekleşen Mass Effect üçlemesi Protez ismi verilen eski… »
 • Life is StrangeLife is Strange

  Hikaye tabanlı bir interaktif video oyunu olan Life is Strange, Dontnod Entertainment tarafından geliştirildi. Fotoğraf… »

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD