Dragon Age: Inquisition’dan samimi açıklamalar

Dragon Age Inquisition

Son zamanların en çok konuşulan oyunu olmayı başaran Dragon Age: Inquisition’dan yeni bilgiler ve detaylar gelmeye devam ediyor. Oyundaki karakterler ve cinsiyetler arasında eşcinselliğin olacağı daha önceden bizlere gelen bir bilgiydi. SIMS’te bu özelliği kaldırılmasıyla birlikte oyun dünyasının gündemine oturan oyunlardaki eşcinsellik hakkında yorumlar ve tepkiler her geçen gün artarken Dragon Age’in de oyundan bu özellikleri kaldırması bekleniyordu. Ancak sonbaharda çıkacak olan oyunun bu konuda kararlı olduğunu tekrar anladık.

Bioware’in yaptığı açıklamalara göre Dragon Age: Inquisition; içinde barındırdığı heteroseksüel, biseksüel ve gay karakterlerle oyunculara farklı hikayeler anlatacak.

Dragon Age serisinin yazarı David Gaider’ın yaptığı açıklamalara göre Inquisition’da, çok farklı cinsiyetler bulunacak ve farklı hikayeler anlatmak adına bu karakterler ile farklı seçimler yapabileceğiz. Oluşturacağımız karakterin yada yoldaşlarımızın cinsiyetlerinin, oyunda karşılaşacağımız olaylara etkileri büyük olacak.

Dragon Age: Inquisition; PC, Xbox One, Xbox 360, PS4 ve PS3 sahipleri için geliştirilmekte. Oyun, 7 Ekim tarihinde piyasaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD