2Dark geliyor!


71

2Dark

Absürd korku oyunları denince akla gelen ilk senaristlerden olan Frédérick Raynal’dan yeni bir oyun daha geliyor. Geçtiğimiz gün tanıtılan oyun 2Dark ismiyle oyuncularla buluşacakken birçok platformda da sahne alacak. Ancak şu an Kickstarter üzerinden 30 bin euroluk bir bağış beklemekte. Oyuna para toplamak için bir de tanıtım videosu çekmiş olan Raynal bu oyununu da çok büyük ihtimal yayına sürecek gibi ve mutlaka büyük ilgi görecektir.

2Dark’ta acımasız katillerin kol gezdiği bir mekana girip küçük çocukları bulmaya ve onları kurtarmaya çalışacaksınız. Temel olarak gizliliğe odaklanan 2Dark’ın oynanışı, yapımcı Raynal’ın belirttiğine göre üç aşamadan oluşuyor. Birincisi katillerin arasından sıyrılıp çocukları bulmak. Bulduğumuz çocukları verdiğimiz emirlerle bir arada tutmak ve son olarak da bulunduğumuz mekandan kaçmak. Oyunun yapımcısı bu kaçış sırasında kullanacağımız ses dalgalarına değiniyor. Oyun alanında ışık almayan ve haliyle karanlık olan yerlerde mavi daireler göreceğiz. Bu daireler oyundaki sesleri temsil edecek ve biz de bu seslere göre planımızı şekillendireceğiz.

Yapımcı ekip Gloomy Wood, 2Dark’ı oyun dünyasıyla buluşturmak için Fransa’nın Kickstarter’ı diyebileceğimiz bağış toplama sitesi Ulule’ye başvurdu ve oyunculardan 30,000€ bağış bekliyor. Yapımın Ulule sayfasına buradan ulaşabilir ve oyun hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir