Avustralya işi cidden abarttı!


89

Suudi Arabistan’dan sonra oyunları engelleme, yasaklama konusunda tacı mutlaka Avustralya’ya giydirmeliyiz. Nedense böylesine çağdaş ve ileri görüşlü bir ülke, oyun engelleme konusunu eğlence haline getirmiş gibi; zira ülkede GTA V bile yasak. Son 20 yıl içerisinde 77 tane oyunu yasaklayan ülke neler olduysa bu senenin sadece ilk 6 ayı içerisinde 240 oyun birden yasakladı.

Ne değişti bilmiyoruz ama 2015’in ilk 6 aylık sürecinde yasaklanan oyun sayısı bir anda 240’a fırladı. Yani Avustralya sadece 6 ayda 77 oyunu üçe katladı.Bu oyunlar arasında hiç duymadığımız markalar da var. League of Guessing, Sniper 3D Assault Zombie, Measure Bra Size Prank ve Virtual Marijuana Smoking bunlardan sadece bir kaçı. Ayrıca bu oyunların birçoğu mobil alanda faaliyet gösteriyor. Elbette bu yasakların arasında GTA V gibi büyük yapımlar da bulunuyor.

Avustralya oyunları yasaklamaya devam ede dursun, bize de “Measure Bra Size Prank” diye oyun mu olurmuş demek düşüyor. Bu oyunları yasaklama zahmetine giren Avustralya’yı tebrik ediyoruz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir