Destiny’nin multiplayer modu özel olacak


98

destiny_game

Dünyanın en büyük bütçeye sahip olan oyunu unvanıyla ismini bir anda duyurmayı başaran, bu vakte kadar gelen bilgi ve görsellerle de heyecan uyandıran Destiny için E3’ten yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu senenin son döneminde çıkış gerçekleştirecek olan oyun yaz tatilinin ardından zaman geçirmek ve tekrar yorulmak için fazlasıyla güzel bir aktivite oluşturacakken Eric Osborne’un yaptığı açıklamalar oyunun multiplayer modunun fazlasıyla özel olacağı yönündeydi.

Öncelikle normal bir multiplayer moddan farklı olarak Osborne, oyunculara zor bir deneyim yaşatmak istediğini belirtiyor. Karakterlerin her birinin özel olduğunu ve takım maçlarının zor olacağının da altını çiziyor. Özellikle eğlenmeyi amaç edinen Destiny’nin multiplayer’ı, FPS deneyimini biraz daha gerçekçi yaşatmaktan yana. 6v6 olacak olan maçlarda belirli araçlar kullanılabileceğiz. Ayrıca istediğimiz gibi hareket etme hakkına sahip olamayacağız. Sınıflara göre hareketler farklılaşacak, hunter sınıfının iki kere zıplayabiliyor olması gibi veya ağır bir zırhımız varsa, buna bağlı olarak zıplayışlarımızın da etkilenebilmesi gibi. Ayrıca haritalarda belirli araçların da olmayacağı ve silahlarımızın çok değerli olduğu da belirtiliyor. Silahlarımız ve karakterlerimiz dahil olmak üzere, birçok detayı şekillendirip, geliştirebileceğiz.

Destiny’de kullanacağımız karakterler, multiplayer maçlarda da kullanılabilecek. Oyunda ünümüz arttıkça, giyebileceğimiz eşyalarımız da daha iyi olacak.

Son olarak Destiny, 9 Eylül tarihinde; PS3, PS4, Xbox 360 ve One platformlarında piyasaya çıkacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir