Eve Online’ın en büyük savaşı başladı!


102
eve online

eve_online

Yüksek oyuncu sayısına sahip olmasa da belirli ve sadık bir kitleye sahip olan Eve Online, şu anda oyun tarihinin en büyük savaşına tanık oluyor. Daha önce oyunda çok büyük savaşlar yaşanmış, çok büyük gemiler kaybedilmişti. Ancak şu an bilanço daha da büyük olacak gibi gözüküyor; zira 3 bin kişinin savaşta olduğu haberi geldi.

Ve şimdi, oyunun en büyük iki fraksiyonu arasında çıkan anlaşmazlık yüzünden EVE tarihinin en büyük savaşı çıkmış durumda. Savaşın çıkış nedeniyse N3 Koalisyonunun filolarını barındıran sistemin ücretini ödemeyi kaçırmış olması. Ödeme yapılmadığı için sistem ele geçirilebilir duruma geçiyor ve bu fırsatı gören CFCRUS koalisyonu da sistemi ele geçirmek için saldırıya geçiyor. Savaşın bilançosu iki tarafa da çok pahalıya patlıyor tabii. Bugüne kadar EVE’in en ağır savaşlarında bile anca 3 Titan’ın (EVE evrenindeki en ağır zırhlı ve güçlü gemiler) yok edildiğini göz önüne alırsanız bu savaş sonucunda CFCRUS’un 20 Titan, N3PL’in ise 40 Titan kaybetmesi olayın boyutlarını daha iyi ortaya koyuyor.

Bu haberi yazdığımız sırada istasyonu kimin kazandığı belli değildi. 3000’den fazla oyuncunun dahil olduğu savaşın sonucunu biz de büyük merakla takip ediyoruz.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir